Jak zaslat balík do kteréhokoliv koutu Evropy

26.10.2017 | autor: Redakce PŽ

Domníváte se, že mezinárodní přeprava zásilek není zrovna každodenním problémem většiny lidí? Ano, balíky do zahraničí se sice nezasílají úplně často, ale zeptejte se třeba někoho, jehož dítě studuje v zahraničí. Je-li potřeba něco urgentně přepravit, nejlepší možností je právě zaslání přes přepravní společnost.

Určitou možnost představuje klasická pošta, ovšem tu využívá čím dál méně lidí. Jiní přepravci totiž nabízí daleko více výhod. A jednou z těch nejdůležitějších je rychlost.

Po Evropě do druhého dne od naložení

Velkou síť má po Evropě přepravní společnost FOFR. Díky tomu, že se skládá z osmi logistických společností, pokrývá všechny naše sousedy, severní země, balkánské státy, Anglii, Maďarsko, Španělsko, Belgii a mnoho dalších. Do zahraničí odjíždí pravidelné kamiony s exportem i importem, v ČR a v zahraničí fungují denní svozy a rozvozy. Pojištění je samozřejmostí (do výše 300 000 Kč) a bát se nemusíte ani odesílání větších zásilek. Více informací najdete přímo na www.fofrcz.cz.

Správné zabalení bez nejmenšího problému

Lidé si často nevědí rady, jak zásilku správně zabalit, aby ji dopravce převezl. Poštou se kolikrát přepravují balíčky „zabalené“ v igelitové tašce, ale skutečně je takový přístup dostačující? Správně by měla být věc zabalená v krabici, volné místo vycpané papírem či přímo výplňovým materiálem. Krabici vyberte pevnou, ať se neprotrhne, a odstraňte z ní všechny nepatřičné etikety. A pokud si stále nejste jistí, zda dokážete balíček zabalit tak, aby přežil dalekou cestu, přijďte s ním na pobočku přepravní společnosti. Zabalí ho tam za vás.

Online a beze strachu

Ještě jednu informaci na závěr pro vás máme. Mezinárodní přeprava zásilek není žádná věda. Funguje úplně stejně jednoduše jako poslání v rámci ČR. Také si můžete vše vyřídit přes internet. Je zde pouze jedno omezení. U zmiňované společnosti je při přepravě mimo ČR nutné, abyste se zaregistrovali. Registrací však získáte i mnohé výhody včetně přehledu o svých zásilkách, takže nejde o žádnou komplikaci. Tak se nebojte a posílejte do zahraničí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.