Lyžování v Rakousku

7.2.2010 | autor:

Lyžování v RakouskuTradiční rakouské vysokohorské vesničky rok co rok lákají svou malebnou krásou a příjemnou domáckou atmosférou tisíce turistů z celého světa, kteří touží po oddechu. Lyžování v Rakousku se stále více stává populární i u českých lyžařů. Tuzemské hory mohou kvalitním lyžařským střediskům v Rakousku bohužel jen stěží konkurovat.

V porovnání s Alpami ve Franci, Itálii nebo Švýcarsku mají ty Rakouské pro našince stále více výhod. Jednou z těch největších je snadná dostupnost. Z jižnějších oblastí České republiky se do nejbližšího ski areálu dostanete za necelé tři hodiny a z Prahy za necelých pět hodin, takže není problém vyrazit třeba jen na jeden den nebo na víkend.

Co Rakouské Alpy nabízejí?

Lyžařská střediska v Rakousku vynikají zejména vysokou kvalitou sjezdových tratí a nabízených služeb, technická úroveň je také vysoká a lanovky jsou nejmodernější v Evropě. Skvělou pověst mají také lyžařské školy a lyžařští instruktoři, takže sem můžete vyrazit, i když jste na lyžích v životě nestáli. Vyzkoušet si zde můžete všechny možné lyžařské styly. Na své si přijdou snowboardisté, protože téměř ve všech střediscích najdete snowboardový park. Odvážlivci ocení velký výběr freeridů, které se staly téměř synonymem pro lyžování v Rakousku. Vyzkoušet můžete další aktivity, jako jsou sněžné skútry, snow-bike nebo zorbing. Běžecké trasy se nacházejí spíše v údolích.

Nejznámější rakouská lyžařská střediska

V Rakousku se nachází kolem 250 lyžařských středisek, mezi nejznámější patří Molltaler Gletscher, Annaberg, Bad Kleinkirchenheim, Unterberg, St. Martin, Ramsau nebo Arlberg. Zajímavou zkušenost nabízí pět alpských ledovců Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubaital a Hintertux, přičemž Hintertux lze využít k lyžování i v létě! Pro začátečníky se doporučuje středisko Montafon nebo Bregenzerwald. Oproti jiným alpským státům je v Rakousku dráž. To ale bezpečně vyrovná zmiňovaná kvalita.

Podmínky a ubytování

Ubytování v Rakousku nabízí vysoký komfort a přiměřené ceny. Účel splní levnější hostely nebo i pětihvězdičkové hotely. Častou možností jsou apartmány u soukromníků. Rakušané jsou známí svou pohostinností.

Nejlepší podmínky pro lyžování jsou zde na začátku jara. Klimatické podmínky Rakouských Alp jsou velmi podobné těm našim. V zimě tu sněží a teploty klesají pod nulu jen mírně. Díky vysokým nadmořským výškám se sníh udrží dlouho na jaře a v některých případech až do léta.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.