Oxford

22.3.2009 | autor:

OxfordKdyž se řekne Oxford, málokdo bude váhat, o čem je řeč. Starobylé anglické městečko proslulo zejména díky univerzitě, která patří vůbec k těm nejstarším na světě. Byla založena ve dvanáctém století. Traduje se, že se Adolf Hitler chystal udělat z Oxfordu hlavní město, takže ho za války nebombardoval. Díky tomu můžeme dodnes obdivovat jeho proslulý středověký ráz.

Knihovna, muzeum a věž

Město založené v devátém století láká nejen studenty snažící se získat vzdělání na univerzitě, kterou absolvovali nejvýznamnější politici, vědci, spisovatelé a mnozí další, ale také obyčejné turisty toužící zavítat do přístupných částí univerzitního komplexu. Známá knihovna Bodleian z počátku sedmnáctého století sice není otevřená veřejnosti, ale stojí za to si ji prohlédnout alespoň zvenku. Univerzita také vlastní nejstarší britské muzeum Ashrnolean. Nejlepší výhled na město poskytuje věž v centru města nazvaná Carfax Tower.

Kulturní vyžití

Kromě svých historických pamětihodností nabízí Oxford i jiné vyžití. Bohatý kulturní program mají jak divadla, tak kina, bary a noční kluby. Děti potěší různí kouzelníci, komedianti, klaunové nebo rovnou celé zábavné parky. Oxford jako naprosto moderní město myslí i na gaye a lesbičky, kteří zde naleznou silné kulturní zázemí. Chvilku klidu si užijete v nekonečných krásných parcích a zahradách, z nichž některé se nacházejí přímo u univerzitních budov. Tady si zkrátka každý přijde na své.

Praktické tipy

Na závěr pár užitečných rad. Ze všech londýnských letišť je zabezpečena doprava do Oxfordu pomocí autobusů. Nejblíže se nachází mezinárodní letiště Heathrow, u kterého ale mějte na paměti, že nepatří zrovna k těm nejlevnějším. V oblasti ubytování poskytuje Oxford nespočet možností. Vyspat se můžete jak v drahých a luxusních hotelech, tak na cenově dostupnějších místech. Měnou je stále libra a hodinky si musíte posunout o jednu hodinu zpět.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.