Vyrážíte na dovolenou? Sjednejte si cestovní pojištění!

1.3.2020 | autor: Redakce PŽ

Vyrážíte na dovolenou? Sjednejte si cestovní pojištění!

Cestování patří k nejoblíbenějším kratochvílím. Snad nikdo neodolá šumění listů stromů v horách ani vůni dálek. Ať už se chystáte kamkoliv, měli byste být na cestu pořádně připraveni. Ne vždy člověka potkají samé dechberoucí chvíle. Zážitky mohou být i nepříjemné.

Na úvod je určitě dobré vědět, kdy sjednat cestovní pojištění. Tato služba kryje možná rizika na tuzemských i zahraničních cestách a dovolených. Samozřejmostí by mělo být zajištění léčebných výloh, ale existuje i pestrá paleta připojištění. Je to normální, protože na někoho se úrazy jen lepí a jinému se nikdy nic nestane. Jenže člověk není jasnovidec.

Jde to i online

V dnešní době nemusíte chodit nikam na pobočku, nýbrž si můžete sjednat cestovní pojištění jednoduše a rychle online. Ušetří to spoustu času. Měli byste si uvědomit, že výši pojistky určují pojistné limity i cílová oblast. Před uzavřením se ujistěte, že vám bude produkt po všech stránkách vyhovovat a rozhodně nic nepodceňujte. Výše denního cestovního pojištění není závratná, ale minimální platba je výhodná jen pro někoho. Například sportovně laděná dovolená si žádá vyšší záruky.

TIP: Víte už kam na dovolenou k moři?

V čem se pojištění vyplatí?

Vyrážíte-li na dovolenou na Lipno, na cestovní pojištění ani nemyslíte. Budiž. Jenže pobyt v cizině například u moře je jiný šálek čaje. Někomu to může být pro smích, ale tento problém je velice častý. Kromě zajištění léčebných výloh lze uzavřít pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění trvalých následků, pojištění smrti úrazem anebo pojištění trvalých následků. Je toho opravdu mnoho. Nedávejte přednost hned první společnosti a podívejte se, jaké služby vám může nabídnout. Oceníte také nepřetržitou asistenční pomoc po telefonu při nečekaných problémech i slevy pro rodiny či sjednání cestovního pojištění po internetu. Stačí si jen zvolit tu správnou variantu!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.