Anglicky bez zábran

8.6.2016 | autor: Redakce PŽ

Ještě nyní mám v živé paměti svoji první hodinu angličtiny. Paní učitelka s kazeťákem v podpaží vrazila do dveří učebny a s našpulenou pusou pronesla: Helou tů evrybády. Jedna z mála vět, které mi uvízly v paměti. Angličtina hraje v dnešním světě prim, bez ní se obejdeme jen stěží. Proto jsem se ještě několikrát zapsala do večerních kurzů s cílem své jazykové prokletí zlomit. Prý se to občas stává. Takovým lidem se říká věční začátečníci. Na hodinách vypracuji každé cvičení, gramatiku mám takřka v malíčku, slovíčka pečlivě zapsaná ve sešítku a umím je pěkně po pořádku zpředu i zezadu, ale do Londýna mě, proboha, neposílejte!

Moderní metody výuky jazyka

Dobrá zpráva pro všechny, kteří jsou na tom obdobně, jako já. Doba pokročila a jazykové kurzy už naštěstí probíhají trochu jinak. Základní filozofií je naučit žáka daným jazykem komunikovat. Ano, gramatika je důležitá, ale ještě podstatnější je věty správně nejen tvořit, ale i používat. Každý z nás jsme si minimálně jeden jazyk osvojili. Všichni běžně komunikujeme ve vlastním mateřském jazyce. Proč se tedy stejným způsobem neučit i anglicky? Malé dítě po narození nejprve jen poslouchá zvuky a slova. V době, kdy se samo zapojuje do hovoru, odpovídá nejprve stručně a postupně vytváří složitější spojení slov, věty a souvětí. Výsledkem jsou aktivní používání řeči, mluvení, později psaní a čtení.

Efektivně a úspěšně

Doma se jako samouci cizí jazyk asi nenaučíme. V jazykových školách jsme zase vystaveni stresu, zda všechno bezvadně zvládneme. A co si budeme povídat, málokdo z nás má na školní vyučování pozitivní vzpomínky, co se výuky týče. Rozvleklé hodiny, při kterých se čas zastavil, učitel monotónně vyprávějící před tabulí a my už v duchu plánovali radostné odpoledne. Z hodiny jsme si domů odnesli prázdný sešit. Metodologie zabývající se základními principy učení, hovoří jasně. Za zásadní bod úspěchu se jednoznačně považuje zájem studenta. Učitel má vystupovat v hodině tak, aby udržel žáka stále pozorného a aby ho studium bavilo. Posluchač je pozitivně motivován k vlastnímu učení se, protože má z hodin i z vlastního pokroku radost.

Metoda LITE

Uvedené zásady vyplynuly na základě dlouhodobých průzkumů v oblasti výuky anglického jazyka a jsou prezentovány jako metoda LITE. Kouzlo spočívá v jednoduchém a prostém - mluvit, mluvit a mluvit. Výsledkem jsou potom aktivní ovládání a používání cizí řeči i ve skutečném životě. Jazyková škola LITE.cz nabízí zájemcům ukázkovou hodinu angličtiny prostřednictvím této unikátní metody zcela zdarma. Každý si může na vlastní kůži vyzkoušet jak si nejsnáze zapamatovat slovíčka, aplikovat gramatické poučky rovnou bez biflování, nebát se a rovnou mluvit. Angličtina je bránou do světa. V obchodním světě se plynule hovoří anglicky, pořádají telekonference, vyměňují e-maily, tvoří a píše technická dokumentace. Doba neomezených možností s sebou nese nabídky studia i práce v zahraničí. V turistických letoviskách se všude mluví anglicky. Česky už umíme všichni. Nyní můžeme zvládnout i angličtinu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.