3 důvody, proč si vybrat nábytek z masivu

19.1.2018 | autor: Redakce PŽ

Přemýšlíte nad nákupem nového nábytku? Jistě jste už řešili otázky, jaký materiál bude nejvhodnější. V článku přinášíme několik důvodů, proč se rozhodnout právě pro poctivý masiv.

Ideální poměr ceny a kvality

Toužíte po masivním nábytku, ale odrazuje vás vysoká cena? To ani zdaleka není pádný argument. Robustní komody z masivu se skládají z přední části v podobě krásného dřeva v co možná nejčistší podobě. Zadní části pro dotvoření konstrukce a celé skříně jsou následně vyrobeny z melaminové dřevotřísky, která neobsahuje žádná problematická lepidla a nepůsobí rušivým dojmem. Díky tomu může být cena o kousek nižší, takže je tento krásný a na první pohled luxusní nábytek dostupnější.

Přírodní materiál

Dřevo je přírodní materiál, který lidstvo využívá již po staletí. Má neopakovatelné vlastnosti a zatím žádná umělá látka jej nedokázala plně nahradit. Je dostatečně pevné a odolné. Oblečení a věci ve skříni nejsou hermeticky uzavřeny, protože dřevo přirozeně dýchá. Velkou výhodou je fakt, že se v porovnání v moderními plastovými materiály nejedná o nic, co by poškozovalo lidské zdraví. A nespornou výhodou je jistě i přírodní krása, kterou vyniká komoda masiv dub, kdy jasně vidíme specifickou dřevěnou kresbu.

Příjemný design

Lehce rustikální, ale vhodný i do moderních interiérů. Masivní komoda může mít mnoho podob, ovšem jistotou je, že se dá využít snad v každém interiéru. Jednoduché čisté linie vyzdobený nádherným přírodním dekorem dřeva působí útulným dojmem a nábytek nemá pouze funkční, ale i estetickou funkci, kdy dokáže poměrně výrazně změnit vzhled pokoje. Jakmile se sami podíváte na pestrou nábytku poctivého dřevěného nábytku, bude vám jasné, že jde o skvělou volbu. Výhodou je i to, že můžete objednávat z pohodlí domova přes internet.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.