Jak na kuchyni v rustikálním stylu

8.2.2019 | autor: Redakce PŽ

Jak na kuchyni v rustikálním stylu

Rustikální styl, nábytek a dekorace zažívají vysokou popularitu. Ne každý chce mít interiér zařízen striktně moderně, někomu vyhovuje právě útulný, roztomilý a trochu starodávný rustikální domov. Ten není pro každého, ale příznivců nalézá více než dost. O tom svědčí i poměrně široká nabídka nábytku. Vybavit si můžete jakýkoliv pokoj a nádherně vypadají především rustikální kuchyně. V nich je pak radost vařit!

Nebojte se ukázat svůj styl

Nová kuchyně je výzvou, nebojte se v jejím plánování dostatečně zohlednit váš životní styl a preference v designu. Odvaha se vám zúročí v originálním vzhledu místnosti, na kterou budete právem hrdí.

Jak vlastně rustikální kuchyně může vypadat?

Rustikální kuchyně, to nejsou jen tradičně rukodělně opracovávané těžké kousky z masivního dřeva s bohatým vyřezáváním, styl může být o něco lehčí, modernější, s nádechem dnešní doby. Respektuje principy starodávných věcí a na strohost zde nenarazíme. Co se týká barev, přípustné jsou různé, vedou ty zemité a přírodní, nicméně krásně vypadá třeba i kuchyně bílá či bleděmodrá. Vyhledávané jsou světlé barvy opticky zvětšující místnost. Nejvhodnějším materiálem stále zůstává poctivé dřevo. To vkusně doplní kámen či kov.

Hřejivá atmosféra

Cílem moderních rustikálních kuchyní je vytvořit harmonický celek, který spojuje vhodným způsobem tradiční i moderní prvky. Navodí příjemnou domácnou hřejivou atmosféru – to je nevětší benefit rustikálního stylu.

Pro koho jsou rustikální kuchyně vhodné?

Uvítají je především milovníci tradic, jemnosti a romantiky. Působí domácky, nepostrádají ovšem funkčnost a ergonomii. Do starobylého vzhledu kuchyňské linky jsou umně zakomponovány moderní spotřebiče a doplňky. Nechybí typické zdobné prvky a poctivé řemeslné zpracování.

Do bytu i roubenky

S rustikální kuchyní neuděláte chybu v roubené chatě ani moderním bytě. Celek dotváří obklady, baterie, odkapávač, stůl i židle, své dokážou textilní dekorace. S rustikálním stylem si můžete krásně pohrát a dovést vše k dokonalosti. Vhodné jsou například keramické kulaté dřezy s ladící kohoutkovou baterií.

Kuchyně mnoha tváří

I rustikální kuchyně na míru může mít mnoho tváří. Studio Gabon sází na nekřiklavé kombinace a uklidňující výsledek. Vybírat můžete ze stovek provedení rustikálních kuchyňských linek a uzpůsobit si je individuálně vlastním potřebám. Dýchne na vás romantika s nádechem nostalgie.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.