Jak ušetřit místo ve skladu a při logistice? Se stohovatelnými boxy!

25.4.2019 | autor: Redakce PŽ

Koho živí přeprava nebo skladování zboží, ten velmi dobře ví, jak důležitá je úspora místa. Protože čím více toho vměstnáte do skladu nebo do jednoho kamionu, tím více vyděláte. A přesně z toho důvodu se vyplatí investovat něco do pořádného vybavení, které vám umožní místo uspořit.

Samozřejmě hodně záleží na tom, co převážíte či skladujete. Některé výrobky jsou prostě velké svými rozměry a nic s tím nenaděláte. Pokud ale převážíte cokoliv v přepravkách nebo krabicích, pravděpodobně by tady i pro vás existovala cesta. Jmenuje se stohovatelné boxy.

Skládejte boxy na sebe

Chcete-li šetřit místem, pořiďte si stohovatelné boxy, které naskládáte na sebe a vedle sebe do všech směrů. Hodí se pro skladování i přepravu, výrobci většinou myslí na pohodlné přenášení, a tak přepravky konstruují tak, aby se daly pohodlně zvedat. Většinou jsou uzpůsobeny také pro automatizované procesy.

Stohovatelné přepravky jsou k sehnání v několika velikostech, a občas vám výrobci nabídnou ještě něco navíc, co byste si ani nepředstavovali. Příkladem mohou být speciální stohovatelné boxy Euroclick od firmy Schoeller Allibert. U těch se totiž pomocí clickboosterů dá regulovat vnitřní objem.

Pořiďte si přepravky z recyklovaného plastu

Schoeller Allibert se zaměřuje na produkty pro zemědělství, potravinářskou výrobu, automobilový průmysl, maloobchod, nápojový průmysl a průmyslovou výrobu. Jejich přepravky však najdou využití i jinde – všude tam, kde se manipuluje s nějakým zbožím, které lze skládat do boxů.

Společnost vyrábí obaly už přes 50 let, takže velmi dobře ví, co zákazníci potřebují. Kromě prodeje se zabývá také vlastním vývojem a přináší inovativní obaly pro logistiku a skladování.

K výrobě navíc využívá recyklované plasty, sama si ve svých výrobních závodech recykluje staré kontejnery, z nich pak vyrábí nové. Jak? Starý plast se drtí na vločky, promyje, usuší a předá do vstřikovacích lisů. Pak z něj vznikají nové moderní přepravky, které mohou ušetřit místo ve skladu či při přepravě i vám!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.