Jak vybírat dřezovou baterii do vaší kuchyně, pokud jste laik?

7.2.2019 | autor: Redakce PŽ

Jak vybírat dřezovou baterii do vaší kuchyně, pokud jste laik?

Jaké jsou druhy, které si můžete zakoupit podle typu vaší kuchyně. Přečtěte si rady, než se vydáte do obchodu, ať máte snazší nakupování! Jestliže jste se rozhodli pořídit si novou nebo vaší první baterii do kuchyně, tak se právě v tomto článku dočtete, jak vybírat dřezovou baterii. Abyste nevybrali špatnou, je důležité zvážit jejich vlastnosti. Důležitými vlastnostmi jsou: úspora vody, vzhled, možnost sprchování, odolnost povrchu, praktičnost používání, doba životnosti. Výběr může být velice složitý, zvlášť pokud o nich nic nevíte. Po přečtení tohoto článku byste měli mít jasno v tom, jakou si pořídíte.

Jak vybírat dřezovou baterii, pokud jste „laik“

Nejprve byste si měli rozmyslet základní parametry, jak byste chtěli, aby vypadala. Cenu je nutné brát v potaz, pokud jste finančně omezení. Neměli bychom zapomínat na výšku. Ta rozhoduje o velikosti nádobí, která se pod ní vejde. Máte možnost vybrat si buď kohoutkovou nebo pákovou. Mezi nimi existuje veliký rozdíl. Rozhodně byste si měli sepsat požadované vlastnosti a poté podle toho vybírat.

Páková nebo kohoutková?

Design se u těchto dvou velice liší. Není to jen o vzhledu. Důležitou roli zde hraje ekonomičnost. Kohoutková byla v módě dříve. Dnes je to spíše páková.

Díky větší těsnosti ušetříme vodu.

Při častém používání je ušetření peněz značně znát, vaše peněženka vám tak časem poděkuje. Jestliže chceme ušetřit, tak by nás měla zajímat termoregulace. Vybírat můžeme mezi směsovou a termostatickou. K ušetření nám pomůže termostatická, ta nám pomůže udržet nastavenou teplotu bez ohledu na to, jaká je teplota potrubí. Nemusíme tedy čekat na ohřev. Zároveň si můžeme nastavit to, jakým proudem nám voda poteče. Také mají snazší ovladatelnost a můžete si nastavit teplotu, která vám vyhovuje nejvíc. Dalším pomocníkem může být sprcha. Ta vám pomůže lépe očistit ovoce a zeleninu, navíc se hodí při oplachování těstovin a rychleji s ní napustíte kbelík. Nejvíce záleží asi na tom, na co jste zvyklí. Pokud se vám zdá praktičtější kohoutková, tak je pro vás samozřejmě lepší tato varianta.

Umístění

Vybírat si můžeme podle toho, kam ji umístíme.

· Stojánkové

· Nástěnné

· Umístění pod okno

Stojánkové

Dají se umisťovat hned za umyvadlo nebo přímo na kuchyňskou linku. Jsou nejpoužívanější v domácnostech.

Nástěnné

Jak napovídá samotný název, tak jsou umístěné přímo na stěně nad dřezem či umyvadlem.

Umístěné pod okno

Hlavní využití najdou tam, kde je dřez či umyvadlo umístěno přímo pod oknem. Nejčastěji se využívají v těch případech, pokud nemám v místnosti dost místa a dřez/umyvadlo, tak musíme umístit pod okno. Další variantou je to, že se rádi koukáme z okna ven při umývání nádobí/ovoce/zeleniny. Jejich velkým plusem je to, že se s nimi dá manipulovat a jsou ohebné. Pokud tedy chceme otevřít okno, tak stačí baterii pouze sklopit a poté zase narovnat do původního tvaru.

Kvalita, výdrž

Jelikož si asi každý chceme vybrat to nejlepší, tak si můžeme vybrat kvalitní materiál i u tohoto doplňku do naší koupelny/kuchyně. Nejlépe zvolíte, pokud vyberete takové tělo, které je vyrobeno z mosazi nebo různých slitin.

Díky tomuto materiálu má velice pěkný vzhled, nabízí dlouhodobou životnost a poskytuje nám snadnou údržbu. Její životnost také prodlužuje to, jaký je materiál uvnitř.

Aby nám dlouho vydržela, je vhodným materiálem uvnitř neboli kartuší keramika. Pokud bychom zvolili plastovou kartuš nebo jiný levný materiál, tak by nedokázala tak dlouho odolávat tlaku vody, vodnímu kameni a jiným negativním vlivům. Poté by mohla prosakovat a kapající voda by nám zvedla rodinné náklady na život.

Po přečtení všech těchto informací jste nyní o něco zkušenější a máte tak dobré předpoklady pro to, abyste vybrali kvalitní a vhodnou. Jistě si nyní dokážete poradit a vybrat tu nejlepší pro vás.

Myslíte si, že správný výběr baterie nám ušetří peníze? Jaký typ máte nejraději a o kterém si naopak myslíte, že je nekvalitní? Neváhejte se s námi podělit o váš názor nebo zkušenost v komentářích!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.