Vazbu květin nejlépe obstará zkušený florista

30.7.2018 | autor: Redakce PŽ

Vazbu květin nejlépe obstará zkušený florista

Na první pohled se může zdát, že vazba květin není žádná velká věda. U některých květin tomu tak možná je – mnohdy uděláte radost kyticí lučního kvítí natrhaného z lásky, kterou svážete prvním provázkem, jejž máte po ruce. U naprosté většiny aranží však platí, že přesný opak je pravdou. Věda to skutečně je. Vázání květin do úhledných kytic má své zákonitosti, které je nutné dodržet, aby byl výsledek opravdu dokonalý. Pokud vám tedy na vzhledu vaší narozeninové nebo rovnou svatební kytice záleží, určitě se obraťte na zkušeného floristu.

Florista je umělec, který si hraje s každým květem

Ptáte se, kdo je to florista? Možná vás napadlo, jestli to náhodou není jen květinář v moderním kabátku. Není. Florista sice stejně jako květinář dokáže uvázat nejrůznější kytice, na rozdíl od květináře se však snaží více porozumět řeči květin – všímá si tvarů, struktury apracuje i s významem jednotlivých květů. Všechny získané vědomosti poté promítá do esteticky zajímavých aranží, které mnohdy nemají obdoby. Floristu lze zcela bez obav zařadit mezi opravdové umělce.

Floristika se stala natolik populárním oborem, že má svá mistrovství, kde mezi sebou soutěží ti nejlepší odborníci na květiny. Kromě toho jsou samozřejmě k dispozici i školy, kde se květinovému umění můžete naučit.

Zkušení floristé tvoří tým KvětinyOnline.cz

Právě zkušení a kreativní floristé tvoří také tým společnosti KvětinyOnline.cz, která se už celých 15 let specializuje na rozvoz květin po Prazei celé České republice. Na svém kontě mají tito umělci více než 50 000 svázaných a doručených kytic. Díky tomu už moc dobře vědí, které květiny udělají největší radost a jak o ně pečovat, aby vydržely čerstvé a krásné.

Chcete-li, aby další kytice putovala na vámi určenou adresu, stačí si jen vybrat některou z více než 300 aranží, které jsou rozděleny dle ceny, druhu květin a příležitosti, k níž se květiny nejlépe hodí. Vytvořením objednávky vaše práce končí a pomyslnou štafetu přebírá některý z floristů. Ten z čerstvých květin sváže zvolenou kytici, kterou opatří lístečkem s přáním nebo vzkazem, jehož přesné znění je zcela ve vaší režii. Poté už je kytice předána kurýrovi, který má na starost samotný rozvoz květin. Kytice bude doručena a předána přesně podle vašich instrukcí už během několika hodin od vytvoření objednávky – bez starostí a jakýchkoli návštěv květinářství.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.