Výkup vozů za hotové – Díky těmto maličkostem si domů odnesete balík peněz

12.7.2019 | autor: Redakce PŽ

Výkup vozů za hotové – Díky těmto maličkostem si domů odnesete balík peněz

Čas na rozloučenou, čas na výkup vozů za hotové. Také plánujete říct sbohem svému čtyřkolovému miláčkovi s vidinou značného zisku? Pak pečlivě prostudujte několik následujících tipů, které pomůžou nasadit ceně vašeho auta vysokou laťku.

Výkup vozů za hotové, o ceně rozhodují i maličkosti

Kromě základních věcí jako typ auta, jeho stáří a opotřebení, jsou důležité i další věci, které nemusí být na první pohled patrné. Představme si tedy hlavní tipy, jak prezentaci svého automobilu, co nejlépe vyšperkovat.

1. Vytvořte dojem nového auta

Na každého dobře zapůsobí, když kupuje vůz, který působí mladistvým dojmem. Malé oděrky na kapotě či rýhy v laku dveří se sice mohou zdát nepodstatné, ale ve výsledku mohou prodávajícímu hodně uškodit. Najděte si čas zbavte se těchto drobných vad na kráse. Vyplatí se zvážit i leštění vozidla v servisu či voskování karoserie u profesionálních služeb.

2. Pryč se samolepkami

Reklamy, upozornění či nevinné obrázky. Nezapomeňte sloupat všechny polepy včetně na prvních pohled vtipných nápisů.

3. Interiér je základ komfortu, myslete na nekuřáky

Kromě samotného vysávání a vykartáčování prostoru pro posádku, který by měl být samozřejmostí, se hodí zaměřit i na věci, které již jako majitelé auta nevnímáme. Například se hodí zbavit solných skvrn potu ze sedaček. Pokud jste v prostoru vozidla kouřili, měli byste se důkladně zbavit popílku z cigaret, a především cigaretového nádechu. Pomoci může metoda mokrého vysávání. Zde si můžete přečíst podrobnější tipy, jak zbavit interiér auta bakterií.

Šetření se může prodražit

Když prodáváte kupříkladu sluchátka, také raději vyměníte koncové špunty či rozpraskané polstrování ucha. U auta by tomu nemělo být jinak. Nahraďte součásti, které jsou používáním ulámané, prošlapané a podobně znehodnocené. Detaily tvoří celkový dojem.

Zaměřte se především na nadužívané madlo spojky, podrážkami vyhlazené koberečky a povrch volantu. Výměna bude pravděpodobně stát peníze navíc, ale ve výsledku se to vyplatí. Stejně jako u podnikání, investujeme do základu, aby se výsledný zisk mohl znásobit.

Fotografie řeknou víc než slova

Zkuste se při pořizování vizuálních materiálů zamyslet nad celkovým vyzněním fotografie. Vyjeďte s vozem na volný prostor, který bude ideálně kontrastní k barvě auta. Většinou totiž nevypadá pěkně, když je vůz schovaný mezi dalšími automobily. Také se vyhněte protisvětlu (slunci) a odleskům sama sebe na karoserii. Při fotografování platí podobná pravidla jako u portrétních snímků lidí. Snažte se fotoaparát dostat do úrovně světel.

Kromě celkových záběrů do záběrů zařaďte i pohledy na všechny podstatné detaily a stav interiéru. Vnitřní prostor dobře zachytí širokoúhlé objektivy, které se vyplatí pořídit nejen kvůli fotografování auta.

Pořádek uvnitř i na papíře

Konečně mějte pečlivě uspořádané záznamy o automobilu. Pravidelné návštěvy servisu a ucelené dokumenty z STK přidají užitečné plusové body. Transparentnost je zásadní. Stav auta by měl odpovídat tomu, co o něm říká technická dokumentace. Nesnažte se drobné vady skrývat, ve výsledku je u výkupu stejně objeví a vy zbytečně proděláte.

Závěrem je třeba říci, že vaše auto nemusí být jako ze škatulky. V současné době naleznete i obchodníky, kteří vykoupit i vozidla ve velmi špatném technickém stavu. Pokud si ale dáte před prodej s autem záležet, můžete tak účinně navýšit jeho hodnotu, a tedy i sumu, která vám za něj bude nabídnuta.

Jaká je vaše zkušenost s prodejem vozu? Přišly vám zmíněné tipy užitečné nebo zde něco postrádáte? Sdílejte své zkušenosti s ostatními v komentářích!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.