Zajímavosti spodního prádla

10.5.2019 | autor: Redakce PŽ

Spodní prádlo má za sebou letitou historii, díky níž vznikají i mnohdy překvapující zajímavosti spodního prádla. Pojďme se na některé podívat.

Spodní prádlo a jeho historie

Mnoho zdrojů uvádí, že spodní prádlo se začalo používat až v 15. století. Avšak tato informace je velmi mylná – spodní prádlo začali používat lidé už ve starém Egyptě, kdy si uvazovali kolem svých intimních partií kus látky – tzv. subligaculum. Je však třeba doplnit, že stud nebyl hlavním důvodem pro zakrývání chloub, důvod byl čistě bezpečnostní.

Svátek slaví i spodní prádlo

I spodní prádlo se těší svým oslavám, které připadají na 3. dubna. Výrobci a prodejci v ten den pořádají velmi zajímavé slevy a akce, můžete tak zakoupit například kvalitní bambusové spodní prádlo za velmi příznivé ceny. V New Yorku je zvykem, že se lidé procházejí v průvodu – a na sobě mají pouze prádlo.

Severské země a jejich průměrná velikost

A teď jedna zajímavost pro obdivovatele velkého poprsí – tipněte si, jaké průměrně největší podprsenkové košíčky nosí ženy v severských zemích? V Rusku, Norsku a Švédsku je průměrná velikost stanovena na velikost D.

Slavná topmodelka v akci

Víte, kdo se proslavil díky nejúspěšnější kampani na podprsenku všech dob? Ano, byla to naše úžasná modelka Eva Herzigová, která se stala tváří akce „Hello Boys“. Kampaň se stala tak proslulou, že ji obdivovali a obdivují muži po celém světě.

Jak je to s cenami podprsenek?

Mezi nejdražší podprsenky se řadí podprsenka „Fantasy Bra“ od Victoria’s Secret, která stojí přibližně 2,5 miliónů dolarů. Avšak podprsenka z řady „SplendorBra“ taktéž od Victoria’s Secret tu předešlou trumfla, a to díky svým 12,5 miliónů dolarů. Na trhu můžeme objevit i podprsenky, které zkoumají pohyb buněk v těle nebo dokážou rozeznat nádor v prsu.

Jaké spodní prádlo se těší největší oblibě?

Pravděpodobně vás to nepřekvapí – ať jsou módní trendy jakékoliv, ženy mají stále nejvíce v oblibě obyčejné bavlněné kalhotky. Pánové zase trenýrky či boxerky z bavlny, občas i s příměsí bambusu či elastanu. Přestože inovací je všude kolem nás spousta, a někteří návrháři se snaží i do tohoto odvětví vnést svěžest a novinky, majorita dává stále přednost osvědčené klasice a pohodlí. Jistá obměna je patrná maximálně ve využívaných materiálech a částečně v designových provedeních a různých barevných kombinacích či využití potisků.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.