Dopřejte svému pejskovi bezobilná krmiva Taste of the Wild

24.10.2016 | autor: Redakce PŽ

Dopřejte svému pejskovi bezobilná krmiva Taste of the Wild

Pejsek je přece také členem rodiny, takže byste výběru jeho krmiva měli obětovat stejnou péči, jakou věnujete výběru jídla pro sebe a zbytek rodiny. Jenže pejsek vám neřekne, co mu chutná a po čem mu bývá těžko, o to je situace složitější.

Krmivo je přitom to nejdůležitější, co opravdu ovlivňuje pejskův život. Je dokázáno, že správné granule zajišťují delší a spokojenější život ve zdraví. Avšak jak má člověk poznat ty správné, když je na trhu tolik značek a druhů?

Kvalitní granule existují

Základem je zapomenout na známé mýty o krmivech. Mezi majiteli pejsků totiž často kolují informace, že granule, které by psům neškodily, stejně neexistují, a tak je ve finále jedno, co vyberou. Tak to není. Vyrábí se i granule ze skutečného masa, v nichž nejsou alergeny ani kdejaké zbytky. Jejich výběr se ovšem podobá hledání jehly v kupce sena.

Bohužel je potřeba zmínit, že značky, které většina lidí zná díky reklamám v televizi a na internetu, mají od kvalitního složení obvykle hodně daleko. Ze srovnání často vychází lépe méně známí výrobci. Ideálním příkladem je značka Taste of the Wild.

Hlavně se vyhněte obilovinám

Americká firma Taste of the Wild jde proti proudu. Od krmiv jiných značek se jejich výrobky liší zejména použitými surovinami a neobsahují obiloviny. Právě ty jsou v psím krmivu jedním z nejčastějších alergenů. Strava bez nich je pro pejska stravitelnější, chutnější, výživnější a přirozenější. Ve volné přírodě by přece obiloviny také nejedl.

Pokud si zjistíte něco o Taste of the Wild (vždy byste si měli dohledávat informace o granulích, které se chystáte koupit), dozvíte se, že je inspirované divočinou. V nehostinných kanadských podmínkách musí psi dostávat kvalitní stravu, díky níž si zachovávají skvělou kondici. Proto je v krmivu bizoní či lososí maso, ovoce a zelenina.

Složení by se mělo lišit i podle věku

Většina značek vyrábí krmiva pro psy různého věku a podle toho je dobré se řídit. Například granule pro štěňata by měly obsahovat látky na výživu kloubů a pořádnou dávku vitamínů a minerálů pro správný vývoj. Naopak strava pro seniory už nemusí mít takovou energetickou hodnotu, protože starší pejsci většinou nemají tolik pohybu, a pokud jim budete dávat nevhodné granule pro psy, budou tloustnout. I značka Taste of the Wild má řady pro štěňátka, dospělé psy a seniory.

Psům nevadí jíst pořád to stejné

Jakmile natrefíte na krmivo, které vám vyhovuje a pejsek po jeho konzumaci nevykazuje žádné negativní vlivy, držte se ho. Sice se povídá, že psi, podobně jako lidé, potřebují rozmanitou stravu, ale to je jen další mýtus. Funguje to přesně naopak. Pes potřebuje být krmen stále stejnou stravou, na niž si jeho střeva už zvykla. Jestliže budete neustále zkoušet nějaké novinky, jen mu tím přitížíte.

Chcete-li, aby s vámi pejsek prožil spokojený a dlouhý život, správný výběr granulí je to nejdůležitější, co pro něj můžete udělat. Proto neváhejte a vyzkoušejte bezobilná a kvalitní krmiva Taste of the Wild.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.