Jaké máte doma plemeno? Dle jeho velikosti vybírejte psí pelíšek

27.9.2018 | autor: Redakce PŽ

Jaké máte doma plemeno? Dle jeho velikosti vybírejte psí pelíšek

Pořizujete si pejska nebo už ho máte a chcete mu pořídit pohodlný psí pelech, aby s vámi nespal v posteli nebo na pohovce? Na výběr máte skutečně mnoho pelechů pro psy, je těžké si vybrat jeden jediný, který přinesete domů svému mazlíčkovi. Ideální bude, když budete při výběru myslet na plemeno svého psa. Plemeno totiž výběr rapidně zúží.

Mnozí psí majitelé si vybírají psí pelíšek dle jeho vzhledu. Nechtějí, aby psí pelech jakkoli vyčníval z perfektně laděné místnosti. Jiní volí pelíšek dle pohlaví pejska, zkrátka a dobře volí buď modrý, nebo případně růžový pelíšek, který dají na místo, kde se cítí pejsek dobře a v pohodlí. Vybírat bychom však měli především dle plemena pejska, protože právě to nám může při výběru opravdu velice pomoct.

Oválné pelechy pro velká plemena

Pokud jste majitelem nebo budete majitelem velkých psích plemen, doporučujeme sáhnout po oválných pelíšcích, které jsou v současné době velmi oblíbené. Prodávají se totiž ve velkých velikostech, stejně jako obdélníkové pelechy pro psy.

V případě, že jste majitelem velkého plemena, se tedy můžete rozhodnout, jestli pejskovi koupíte obdélníkový pelech nebo oválný, záleží vždy na tom, který z nich se vám tvarově lépe hodí do místnost, kde chcete pelíšek mít.

Menší plemena mají více možností

Samozřejmě i menším plemenům můžete pořídit klasické oválné nebo obdélníkové pelechy, ovšem zde máte mnohem více možností. Existují totiž takzvané boudy pro psy, které nejsou sestaveny z dřevěných latěk, ale jsou to klasické látkové boudy pro psy, které pejska schovávají před možným nebezpečím nebo průvanem, pokud ho necháváte pobývat v nezateplených místnostech domu.

Kromě bud pro psa je možné menšímu plemenu zakoupit i kapsu pro psa, která je velmi netradiční, přesto stylová.

Všechny pelechy a jiné chovatelské potřeby pro psy koupíte v e-shopu iridog.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.