Jak vybrat správnou velikost (nejen) zásnubního prstýnku?

4.3.2013 | autor: Redakce PŽ

Jak vybrat správnou velikost (nejen) zásnubního prstýnku?

Rádi byste potěšili dámu svého srdce novým šperkem, ale bojíte se, že nestrefíte velikost? Ještě o mnoho palčivěji se tento problém jeví ve chvíli, kdy vybíráme zásnubní prstýnek. Dle tradice by se totiž mělo jednat o překvapení, a žena proto nesmí dopředu nic tušit. Na druhou stranu není nic trapnějšího, než nasadit v takovou chvíli své vyvolené prsten neodpovídající velikosti. V následujícím textu vám poradíme, jak z tohoto problému jednoduše vybruslit s grácií.

Někteří muži dokonce ani netuší, že prsteny se prodávají v různých velikostech – a že jich není málo! Vyrábějí se v rozměrech 41 až 76 a to dle vnitřního obvodu prstýnku. Samozřejmě jinou velikost má žena na prsteníčku a jinou na prostředníčku. Velikosti se mohou lišit i na pravé a levé ruce. Nejprodávanější jsou prsteny v rozmezí čísel 54–57, ale sázet na to nelze.

1. Proveďte doma nenápadný průzkum

Nejjistějším způsobem, jak získat přesný rozměr prstýnku, je ukrást doma na chvíli přítelkyni nějaký jiný prsten a v obchodě jej porovnat nebo si doma jen změřit jeho vnitřní průměr. Problémem ale může být, že musíte vědět, že onen zapůjčený kousek nosí vaše přítelkyně opravdu na prsteníčku, ideálně levé ruky. Právě tam byste jí totiž měl nasadit zásnubní prstýnek. Některé ženy si přejí dostat zásnubní prsten odpovídající spíše velikosti prostředníčku, protože na prsteníčku nosí po svatbě snubní prsten.

Pro milovníky adrenalinu: nedoporučujeme zkoušet v noci změřit prst své nastávající krejčovským metrem – nejenže se nejspíš lekne, ale vy potřebujete znát průměr prstu, nikoli obvod.

2. Objednávání prstýnků přes internet

Prstýnky koupené přes internet většinou vyjdou levněji, a navíc máte o poznání širší výběr než v kamenném obchodě. Zde ale není vůbec žádná šance prsten zkusit, a proto je třeba znát rozměr průměru nějakého prstenu, který již doma žena má a díky němu vybrat vhodnou velikost prostřednictvím tabulky velikostí

3. Pokud si nejste jisti - zvolte větší velikost

Pokud víte velikost prstenu jen přibližně, vždy raději vezměte o jedno číslo větší než menší. Je třeba počítat s tím, že šířka prstu není vždy stejná – například v teple nebo v průběhu těhotenství ocení žena větší prstýnek.

Pokud vyberete větší prsten, než je potřeba, zmenšení je vždy snazší procedura, než zvětšení.

4. Zásnubní prstýnky s kamínky by se neměly upravovat!

Již od nepaměti se zásnubní prsteny vybírají s ozdobným kamínkem - nejčastěji bílým. Problémem je, že upravování jejich velikosti nevidí klenotníci rádi, protože hrozí vypadávání vsazených drahých kamenů. U levnějších prstenů, jako je ocel nebo stříbro, je to ještě o poznání obtížnější než u zlata.

Doufáme, že vám náš návod pomůže a držíme palce, ať tento důležitý životní krok dopadne podle vašich představ!



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.