Proč byste měli dětem označit úbor na tělesnou?

18.7.2022 | autor: Redakce PŽ

Úbor na tělesnou výchovu patří k povinné výbavě každého školáka. Stejně jako výběr pohodlných tepláků, trička z prodyšného materiálu či sednoucích tenisek je důležité také jeho dobré označení. Nezáleží přitom na tom, jestli chystáte první úbor pro dítě, které právě nastupuje do školy nebo pro ostříleného školáka. Dobré označení vám totiž ušetří mnoho nervů. A nejen to!

Věděli jste, že razítko na oblečení-textil patří mezi ty nejoblíbenější způsoby jak označit jakékoli oblečení? Na vrchní příčky žádanosti se dostala především díky své pohodlné a jednoduché aplikaci a vysoké trvanlivosti. Pokud hledáte způsob, jakým vyrobit jmenovky na oblečenívhodné pro tělesnou výchovu, tak vězte, že právě razítko na oblečení je tou nejlepší volbou.

Zamýšlíte se nad tím, proč jsou tyto jmenovky pro děti na cvičebním úboru vlastně tak důležité? Minimálně pro tyto 3 důvody. Čtěte v následujících řádcích.

3 x proč označit dětem úbor na tělesnou výchovu

1.Ušetří vám to mnoho nervů. A to se vyplatí!

Situací kdy nám zbytečně stoupá kortizol v těle zažíváme v dnešním hektickém a stresovém světě víc než dost. Vyvarovat se situaci, kdy už 10.krát za první školní rok kupujete nové tričko na tělesnou, protože se někde ztratilo, vás před dalším vyplavováním kortizolu stoprocentně ochrání

Ptáte se jak díky označení oblečení předejdete jeho ztrátě? Máte pravdu není to v tom zcela přímočará souvislost. Ztratit či zapotrošit se může úplně stejně se jmenovkou nebo bez. Rozdíl je ovšem v tom, že díky dobrému označení se velmi pravděpodobně rychle najde. Ať si ho už omylem vezme domů nějaký spolužák nebo skončí pod lavičkou v šatně. Jeho majitel bude vždy jasný a snadno si k němu najde cestu zpátky.

2.Vyvarujete se nehygienické výměně

Stejné cvičební oblečení v jedné třídě? Stává se to častěji, než se na první pohled zdá. Trička či tepláky se velmi snadno dostanou vedle sebe na jednu lavičku a pokud se jejich design neliší, majitele si vymění opravdu jednoduše.

 

I když by se měl úbor na tělesnou prát každý týden, realita je často jiná, protože to by vám ho musela vaše ratolest nejprve přinést domů. Na to se však velice snadno zapomíná. Představa, že vaše dítě cvičí v tričku či teplácích někoho, kdo se v tom už několikrát pěkně zpotil není moc lákavá, jestli?

Proto označovat, označovat, označovat.

3.Pro každého bude jasné, co patří vašemu děťátku

Vždy bude jasné, které cvičební oblečení komu patří. A to ušetří spoustu zbytečně dramatických chvil. Co tím přesně myslíme? Ukážeme vám to na konkrétních situacích

Příklad č.1.: Děťátko v šatně pláče, protože neumí najít své tričko na tělesnou. Učitelka se mu snaží pomoci a ukazuje mu triko, které našla v jeho tašce na cvičební úbor. Holčička však dál pláče, protože triko nepoznává a tvrdí, že není jí. Učitelka může jen tušit, že je jí, ale jistá si být nemůže. Pokud by bylo tričko označeno, pomohlo by to nejen učitelce, ale i holčičce samotné, protože nemůže být jasnější znak, že dané tričko mu skutečně patří.

Možná se vám to nezdá příliš reálné, zkušenosti lidí pracujícími s dětmi však mluví jasně. Případy, kdy děti neznají své oblečení (mohou být například nové), nejsou vůbec vzácné.

Příklad č. | 2. : Dvě děti se hádají o jedno triko či tepláky a každé z nich je skálopevně přesvědčeno, že daný kousek oblečení je právě jeho. Taková situace vznikne velmi lehce, například pokud mají dvě děti stejný kousek oblečení. Učitelka se snaží konflikt vyřešit, ale nemá v rukou žádný pevný argument, o který by se mohla opřít. Jmenovka na oblečení by byla jasným důkazem a hned by bylo všem jasné, komu tričko patří. Konflikt by skončil velmi rychle nebo by vůbec nezačal.

Závěr zní – označujte, má to smysl!

Už jen tyto tři body jsou důkazem, který ukazuje, že označení dětského úboru na tělesnou má svůj velký význam a určitě by se těch důvodů našlo ještě více. Navíc dnes vás už nečekají hodiny náročného vyšívání. Naopak například s takovým razítkem na textil je označení celé hromady oblečení otázkou několika minut. Proto neváhejte a vzhůru do označování!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.