Jsou dětské capáčky pouze módním doplňkem?

27.7.2016 | autor: Redakce PŽ

Při pohledu na děti, jejichž nožky zdobí nápadité a originální capáčky nejrůznějších barev a motivů si každý nejspíše pomyslí, že jde pouze o módní šílenství maminek, které chtějí mít to nejkrásnější a nejstylovější miminko. Je sice pravda, že za dětmi, jež mají sladěný outfit do nejmenšího detailu, se otočí nejedna žena, avšak některé kousky dětského oblečení mají i jiné opodstatnění, než pouze zdobit. Řeč je právě o capáčcích, které jsou pro děti přínosné zejména díky podpoře správného vývoje nohy.

Je prokázáno, že malým dětem, které se právě učí lézt či chodit, se tyto činnosti nejlépe daří, když jsou bez bot. Bosá noha totiž umožňuje lépe držet rovnováhu a také mohou děti využít celé chodidlo. Nevýhodou je, že bez botiček mohou na studené zemi lehce prochladnout a onemocnět. A právě proto jsou capáčky skvělým pomocníkem při začátcích chůze. Díky měkké podrážce budou moci při chůzi plně využívat chodidlo a nic jim nebude bránit ve volném pohybu, zároveň budou chráněni před prochladnutím. Pevné botičky s tuhou podrážkou jsou pro první krůčky nevhodné. Capáčky však nejsou vhodné pro chůzi venku, ale pouze v interiéru.

Dětem mohou také sloužit jako pohodlné bačkůrky, které mohou využívat doma k jakémukoliv domácímu oblečení či pyžamu, nebo je mohou využít například ve školce.

TIP: Kojenecké oblečení

Pokud se pro jejich koupi rozhodnete, dávejte si pozor i při jejich výběru. Prvním důležitým kritériem je samozřejmě materiál. Volte prodyšné materiály, ve kterých se noha tak snadno nezapaří a nedojde tak k podráždění kůže. Druhým kritériem je správná velikost. Vždy se v daném obchodě informujte o dostupných velikostech a botičku raději přeměřte a vyzkoušejte. Při koupi větší velikosti může dítě obuv neustále ztrácet, při výběru malé velikosti nebudou mít prsty dítěte dostatečný prostor.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.