Úskalí práce přes inzerát

18.9.2009 | autor:

Jistě jste se už setkali s inzerátem, který sliboval ohromné peníze za práci, kterou by zvládl snad každý. Jednoduchá práce z domu, kterou je možno dělat kdykoliv, jen dodržet časový deadline a tolik peněz! Avšak každý rozumný člověk si s lákavou nabídkou, která vypadá až k neuvěření výhodná, pokládá zároveň otázku: "Můžu takovýmto inzerátům věřit? Jak poznám, že jsou důvěryhodné?" Pojďme si tedy říct, jak poznat seriózní pracovní nabídku.

Inzerátů, nabízejících práci jsou plné noviny. Poslední dobou i internet. Někdy visí nabídky různě po městech – na pouličních lampách, na dveřích obchodů, na zastávkách. Už při jejich čtení byste měli vědět, na co si dát pozor a co by měl obsahovat seriózní inzerát.

Za prvé by mělo být uvedeno přesné a úplné jméno firmy, která pracovní pozici nabízí, aby si každý případný zájemce mohl dohledat podrobnosti o firmě, předmětu jejího podnikání, firemní kultuře a podobně. Příjemné je, když inzerát obsahuje webové stránky nebo kontakt, na který se můžete v případě dalších dotazů obrátit. Za druhé by měla být přesně popsána pracovní pozice a náplň její práce. Dejte si pozor i na módu psát pozici anglicky, vždyť ono Facility manager zní mnohem vznosněji než správce budovy a nikoho by ani nenapadlo, že onen Facility manager bude muset tak jako tak chodit v montérkách. Za třetí by důvěryhodný inzerát měl obsahovat informace o tom, co je od potencionálního uchazeče požadováno a jak se zařadit do výběrového řízení. Dejte si obzvláště pozor, v jakém jazyce je vyžadován váš životopis, módní a trendy je v dnešní době žádat již o životopis v anglickém jazyce.

Přejeme mnoho úspěchů při hledání vhodného zaměstnání!Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.