Jak by měla vypadat solidní seznamka na první pohled?

7.4.2021 | autor: Redakce PŽ

Jak by měla vypadat solidní seznamka na první pohled?

Určitě jste někdy vyzkoušeli nějakou seznamku nebo vás to čeká. Věřte, že je velké množství solidních českých seznamek, ale stejně tak velké množství webů, které se pouze jako seznamky tváří, ale jejich jediným cílem je přeposlat vás na jinou placenou službu (často porovnávače seznamek, které vám k rande nepomohou), nebo vás rovnou zkasírovat předplatným za něco, co jste ještě ani nevyzkoušeli. Pojďme se rychle podívat, jak rozpoznat tu pravou od podvodných seznamek.

Seznamka vás nenutí k registraci

Obvykle na vás solidní česká seznamka doslova nekřičí, abyste se zaregistrovali a nabídne vám registraci až v nezbytném kroku, kdy chcete nějakého uživatele seznamky oslovit. To je pochopitelné, protože aby vám potom mohl někdo odpovědět, musíte mít svůj uživatelský účet. Seznamky, kterým jde primárně o vaše osobní údaje, minimálně e-mail, vás nutí již od začátku k registraci a na takové seznamce snad v každém případě nemáte možnost vidět žádné uživatele a neustále vám bude naskakovat registrační formulář.

Vyhledávání nebo kategorie pro seznamování

Snad každá seznamka, která vám bez registrace nabídne procházet uživatelské profily, nebo jejich inzeráty, disponuje nějakou formou vyhledávání podle předvoleb, nebo jednoduchým stromem kategorií, ve kterém se můžete proklikat k nějakým dalším filtrům a zobrazit si ostatní uživatele seznamky.

Skuteční uživatelé, které můžeme vidět i bez registrace

Toto souvisí již s předchozím odstavcem. Seznamka, která opravdu funguje a jsou na ní reální uživatelé, tak nemá jediný důvod vám je neukázat. Ano, jsou i seznamky, které umožňují uživatelům nastavit určitou míru soukromí, takže třeba neuvidíte fotku, dokud se nepřihlásíte, ale to je v pořádku. Seznamky nebo porovnávače seznamek, které nemají co nabídnout, nemohou zobrazit jakékoliv reálné uživatele a jediné, co se vám stane, že vás buď přesměrují jinam, nebo po vás budou chtít nějaké předplatné.

Kontakty a férové obchodní podmínky seznamky

Nejen na seznamce, ale na všech webech, kterým svěřujete své údaje a případně nějaké prostředky, kontrolujte vždy kontaktní informace a obchodní podmínky. V ideálním případě je v kontaktech někdo z ČR. Pokud jsou kontaktní údaje na českém webu zahraniční, je důvod zbystřit. Další důraz dávejte kontrole obchodních podmínek, co za své peníze dostanete a jaké jsou možnosti odstoupení a vrácení peněz.

Taková rychlá kontrola vám obvykle zabere 2 až 3 minuty a určitě není důvod využít vždy vše, co se nabízí jako první. Slušných českých seznamek je mnoho – například seznamka.cz, tvoje-rande.cz, stesti.cz nebo randino.cz, takže je z čeho vybírat a zbytečné naletět třeba někde jinde.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.