Rozchod: jak jej přežít?

1.4.2009 | autor:

Rozchod: jak jej přežít?

Každý z nás pravděpodobně někdy zažil bolestný rozchod. Znáte to, člověk se jen trápí, koš plný posmrkaných kapesníků a oči tak napuchlé, že ráno nejdou ani otevřít. Co udělat proto, aby vaše trápení bylo alespoň trošku snesitelné? Dá se vůbec v takovéto situaci něco dělat? Ale jistě že dá!

Nepropadejte depresím

I když se možná momentálně cítíte pod psa a říkáte si, že už nikdy nebudete schopni znovu „žít“ a jen trpně čekáte, že možná „čas rány zahojí“, vězte, že by bylo mnohem lepší, kdybyste se sami snažili pro sebe něco udělat. Rozchod je těžké životní období, zvláště pak pro ty, kteří svoji drahou polovičku opravdu milovali a dělali si plány na společnou budoucnost. Přesto platí, že čím aktivněji se budete snažit překonat své problémy, tím dřív z nich budete venku.

Musíte se zabavit

Receptů a rad jak na rozchod je spousta. Můžete se obklopit přáteli, zajít do hospůdky, na koncert či do divadla, vymyslet si spoustu práce a našlapaný program. Nebudete mít tím pádem ani chvíli čas přemýšlet o vašem ex-partnerovi. Ten, kdo miluje knihy a rád uniká do jejich fantazijních příběhů, může sáhnout po nich. Tak bude mít alespoň příležitost řešit chvíli problémy hlavního hrdiny a ne svoje. Nechat se vtáhnout do neskutečného příběhu a jiného světa je skutečně velice lákavé. Zvláště ženy mohou k dobrému čtení sáhnout i po lahodné čokoládě. Zapomeňte chvíli na diety a svá předsevzetí. Teď tabulku oné lahodné tmavé hmoty opravdu potřebujete!

Poučte se!

Když překonáte první období, období největší bolesti a zmaru, podívejte se na svůj rozchod i z jiné stránky: jako na šanci. Šanci nalézt si pro svůj život někoho lepšího než toho, který se s vámi rozešel, protože jste mu nejspíš nestáli za to, aby překonával společné problémy. Ohlédněte se po svém minulém vztahu a poučte se z něho. Zhodnoťte, kde jste udělali chybu a proč. Třeba se jí pro příště už vyvarujete.

Netřeba tedy skákat z Nuselského mostu. Někde ve světě (možná už za dalším rohem) na vás jistě čeká jiný, daleko vhodnější, milejší a obdivuhodnější partner než ten, který vás právě opustil. A pokud jste opustili vy jeho, jistě víte proč.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.