Svatba jako velká čára přes rozpočet. Jak na ní ušetřit? A jde to vůbec?

2.12.2022 | autor: Redakce PŽ

Svatba jako velká čára přes rozpočet. Jak na ní ušetřit? A jde to vůbec?

Svatba bývá jednou z nejkrásnějších událostí v životě. Jenže jako mnohé jiné, i tato událost něco stojí. No, něco, hodně! A v současné době, kdy se všechno zdražuje člověk přemýšlí, jestli na ní nelze nějak ušetřit. Přece jenom nechce dovolit, aby ho jedna akce dostala pod most. Naštěstí stačí popadnout do rukou svatební katalog a jen se probírat možnostmi, případně se pozastavit nad těmi, které jsou přijatelné jak po stránce osobních požadavků, tak po stránce financí. To platí jak při výběru šatů, tak při hledání svatebního místa.

Stanovte si svatební rozpočet

Většina zamilovaných snoubenců dělá tu chybu, že si nestanovují svatební rozpočet. Neplánují a nepočítají, respektive si nerozpočítají, kolik je co bude stát. Jenže tím se následně dostávají do pořádné prekérní situace. Doslova se utrhnou ze řetězu a kupují si i to, na co reálně nemají.

Tím, že si stanovíte finanční svatební rozpočet se budete neustále držet nohama na zemi. Už jenom tím si zajistíte, že nebudete utrácet za něco, co je zcela zbytečné nebo přes čáru.

Ušetřit lze na svatebních dekoracích i hudbě

Máte stanovený svatební rozpočet? Skvělé, pusťte se do výběru věcí, ze kterých se velký svatební den bude skládat. Zajímat vás budou především svatební dekorace, které nemusíte nutně pořizovat nové, ale stačí, když projdete to, co máte doma, případně co vám nabízí vaše okolí. Pracuje maminka v papírnictví? Využijte její zaměstnaneckou slevu a pořiďte stužky nebo podobné dekorace právě zde za výhodnější ceny.

Kromě svatebních dekorací můžete ušetřit i na hudbě. Nemusíte si nutně pronajímat cimbálovou muziku a housle k obřadu, večer poté vícero kapel, které by vám na svatbě zahrály. Jděte cestou jednoho jediného DJe, který se postará o to, aby na svatbě zaznělo prakticky všechno, na co vám přijde myšlenka.

Pronajímejte, nekupujte

Svatba je událostí, která do většiny životů přichází jen jednou za život. A tak by bylo nelogické, kdybyste většinu svatebních věcí měli až do konce života doma. Raději všechno, co si můžete pronajmout, si nakonec i pronajměte. Uvidíte, že uděláte radost svému rodinnému rozpočtu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.