Valentýnský rádce pro pány: s našimi tipy neuděláte chybu!

14.2.2013 | autor: Redakce PŽ

Valentýnský rádce pro pány: s našimi tipy neuděláte chybu!

Chtěli byste dát dámě svého srdce nějaký pěkný praktický dárek, ale bojíte se, že nevyberete správnou velikost nebo typ? Pak by vám mohl pomoci náš průvodce výběrem valentýnských dárků, který pro vás samozřejmě sestavily samy ženy.

Prstýnky – jistota jsou jen ty dražší

Málo mužů ví, že rozhodnou-li se vybrat své drahé prstýnek, měli by znát její velikost prstu. Aby to nebylo tak jednoduché, existují velikosti 41 až 76 – podle vnitřního obvodu prstýnku. Samozřejmě velikosti jsou různé na prsteníčku a ukazováčku a často se liší i na pravé a levé ruce. Zkuste proto změřit průměr nějaké prstýnku, který už vaše partnerka má nebo vyberte dražší – ideálně zlaté – prsteny. Jejich velikost lze potom snadno upravit. Nejčastěji prodávané velikosti se pohybují kolem 54–57, ale sázet na to nelze.

Oblečení a jeho velikosti

Na cedulkách vždy hledejte velikost UK neboli britskou, ze které vycházíme i u nás. Zohledňuje se obvod hrudníku, pasu a u kalhot obvod nohy. Podle písmenek je základní dělení na S, M, L a XL a další variace na tato označení. Podle čísel S odpovídá zhruba velikosti 34–36, M-36-38, L-40-42, XL-42-44. Nemusí to ale sedět přesně. Proto radíme podívat se na kus oblečení přímo od značky, které už žena má, a od té také nakoupit – to by se tolik lišit nemělo.

I spodní košilky může být problém trefit

Zde se uplatňuje ještě další velikostní škála, opět podle číslic, ale s nižšími hodnotami. Pokud jste si tedy myslel, že 10 je velikost pro desetiletou holčičku, tak jste se spletl – 10 odpovídá dámskému S, M je kolem 12, L je zhruba 14 a XL je zhruba 16. Podívejte se na nabídku nočních košilek na internetu a kromě velikosti zvažte také to, zda vámi vybraný typ bude sedět vaší partnerce – například má-li větší prsa, nesahejte po košilce na úzká ramínka.

To nejzapeklitější na závěr – výběr spodního prádla

Doporučujeme zvolit jako dárek kalhotky – tam je výběr snadný, opět platí velikosti S, M, L. XL. K výběru dámského prádla v sadě s podprsenkou už totiž potřebujete znát obvod hrudníku a velikost košíčku – tedy dvě nezávislé hodnoty. Velikost obvodu hrudníku se vypočítává z obvodu přes prsa a pod prsy. Většina našich žen si sama kupujte podprsenku špatně – podceňují velikost svého košíčku a přeceňují naopak obvod hrudníku, Pokud chcete ženu překvapit, kupte podprsenku stejné velikosti a značky, které již doma má, jiná šance tu téměř není.

Pánové, chápeme, že vám z našeho návodu může jít hlava kolem, ale nic složitého to není a prodavači vám jistě rádi poradí. Přejeme hodně štěstí a úspěchů při výběru!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.