Bojíte se posílat balík do zahraničí? Není k tomu důvod

27.7.2021 | autor: Redakce PŽ

Bojíte se posílat balík do zahraničí? Není k tomu důvod

Strašák v podobě celníků spoustu lidí odradí. Je to ale zbytečné. Celní správa totiž není tak přísná, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Mezinárodní přeprava je v dnešní době poměrně dostupná. A to jak cenově, tak možnostmi, které každý zákazník má. Pokud ale chcete mít naprostou jistotu, že váš balík skončí tam, kde má, přečtěte si tento článek. V tom vás totiž provedeme procesem posílání balíku do zahraničí.

Balík se otvírá jen zřídka

Přeprava zásilky do zahraničí - to je poměrně složitý proces. Ne tak z pohledu zákazníka, jako spíše z pohledu samotného dopravce. V první řadě samozřejmě záleží na vzdálenosti. Nejde ale o nejdůležitější položku na seznamu. Nejdůležitější je region, ze kterého vám vlastně zásilka přijde. Podle toho se následně určí další proces při převzetí zásilky.

Začíná to tím, že váš balík dorazí na letiště v Praze. Každá zásilka ze zemí mimo Evropské společenství následně musí projít celní kontrolou. Pokud neobsahuje zakázané předměty, pokračuje se v dalších procedurách. Mezi ně patří například zjištění, jestli má adresát povinnost platit clo, DPH nebo obojí.

Levná přeprava do zahraničí

Pokud se bojíte, že by byl váš balík rozbalen na celní správě, tak se obáváte zbytečně. Celníci totiž přistupují k rozbalování pouze ve výjimečných případech. Zejména pokud není možné předmět podle dokladů přesně identifikovat. Až v tom případě se přistupuje k prohlédnutí zásilky, a to za přítomnosti celníka, který na celý proces dohlíží.

Posílání a přijímání balíků ze třetích zemí tedy není vůbec nebezpečné. Když už to víte, stačí si jen vybrat dopravce, který vám váš balík pošle do požadované destinace. Vsadit můžete například na společnost Emons, která se může pochlubit bohatými zkušenostmi z oblasti dopravy balíků. Velkou výhodou je také příznivý ceník a široký vozový park, díky němuž je možné dopravit zboží do vybrané destinace rychle a efektivně.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.