Bojíte se, že vám nezbydou na dárky peníze?

10.10.2022 | autor: Redakce PŽ

Bojíte se, že vám nezbydou na dárky peníze?

Vánoce tu budou co nevidět. A s nimi i „povinnost“ obdarovat své blízké? Spoustu lidí však drtí inflace a energetická krize. Na dárky jim zkrátka nezbydou peníze. Co s tím?

Odborníci doporučují nákup dárků si rozprostřít do celého roku. Na to však, pokud jste tak zatím nečinili, je asi pozdě. I tak existuje spousta způsobů, jak vánoční dárky blízkým, především dětem, dopřát.

Zvažte možnost přivýdělku

Nějakou tu korunu si ještě můžete přivydělat, třeba na brigádě. Podívejte se na jobs.cz, práce.cz, nebo si do mobilu stáhněte aplikaci Práce za rohem. Možná narazíte na brigádu poblíž vašeho bydliště, která vám bude vyhovovat. Snadným přivýdělkem je i darování krevní plazmy – vydělat si můžete až 1300 Kč měsíčně. V každém případě se vyvarujte předvánočních půjček, které by vaši finanční tíseň mohly ještě více prohloubit.

Zregulujte počet obdarovaných

Zkuste také snížit počet obdarovaných. Vzdálené příbuzenstvo i kamarádi vaši situaci určitě pochopí. A těm nejbližším se svěřte. Na nic si nehrajte a nalijte jim čistého vína. S dospělými se domluvte, že si nedáte nic, popřípadě si stanovte cenový strop, třeba do 500 korun. A více se zaměřte na děti, které by prázdno pod stromečkem nesly těžce.

Cenově dostupné dárky

Ceny spousty komodit se neustále zvyšují. I přesto stále seženete dárky, které pořídíte za rozumnou cenu. Krásný a cenově dostupný může být fotodárek. S ním totiž darujete cenné vzpomínky. Obzvláště babičky a dědové bývají nadšeni z fotokalendářů s rodinnými fotografiemi. Určitě je ale potěší i fotohrnek s obrázkem vnučky či vnoučka.

Darujte fotodárek

Krásné fotohrnky najdete ZDE. Hrnečky různých velikostí, tvarů i barev včetně elegantních černých. A nemusí na nich být jen fotografie, ale třeba obrázek a jméno. Nebo jakýkoliv jiný text. V nabídce ale jsou i nerozbitné plastové kelímky, plecháčky, ocelový hrnky s karabinou. V cenách mezi dvěma až čtyřmi sty korunami. Jako dárek přímo ideální, nemyslíte?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.