Chcete mít spokojenější vztah?

29.3.2018 | autor: Redakce PŽ

Jste nespokojeni se svým vztahem a přemýšlíte o tom, že by bylo dobré jej zlepšit? Možná jste propadli takzvanému emočnímu balastu. Přečtěte si, co to znamená a jak se s tím vypořádat.

Víte, co je emoční balast?

V současné době jsou lidé čím dál více nevšímaví ke svým emocím. To má za následek, že postupně dochází k nahlodání naší schopnosti cítit štěstí a ztrátě životní spokojenosti. Mnoho z nás tak záměrně zatlačuje své emoce a doufáme, že se nám dostane klidu. Často také nasazujeme nejrůznější masky a skrýváme před ostatními realitu.

TIP: Zúčastněte se kurzu osobního rozvoje a naučte se zlepšit své komunikační dovednosti.

Emoční balast přitom vzniká z toho důvodu, že máme touhu vyhnout se bolesti ve vztahu. Ovšem nedochází nám, že při popření problému přicházíme i o možnost jeho řešení. Pokud budeme neustále vytvářet náhradní realitu, budeme odvracet pozornost všech účastníků od problému a možnosti jeho řešení. 

Emoční balast přitom může významně ohrožovat naše fyzické i psychické zdraví. Proto lze doporučit, abyste se emočního balastu co nejrychleji zbavili. Sami si tak odpovězte na to, zda popíráte nějakou podstatnou zkušenost nebo odpovědnost. Dále také, zda vytváříte klamnou skutečnost a zda svalujete vinu na druhé. Jednodušeji si tak uvědomíte, zda jste emočnímu balastu propadli.

Pravidla pro spokojený vztah

Pokud chcete zažívat spokojenější vztah, zkuste se řídit hned několika pravidly. V prvé řadě si uvědomte, že jste zodpovědní za své emoce a činy, ale ne za emoce a činy druhých osob. Pokud nechcete, aby vám něco druhá polovička dělala, nedělejte to samé ani vy jí.

Pokud něco chcete, je třeba, abyste si o to řekli. Nikdo z nás neumí číst myšlenky toho druhého. Pamatujte však, že i když si o něco řeknete, nemusíte to automaticky dostat. Čím víc toho tomu druhému dáte, tím více toho dostanete. A nezapomínejte rovněž, že na vztazích je třeba cíleně pracovat.

Chcete na svém vztahu zapracovat ještě více? Zúčastněte se kurzu Kouč osobního rozvoje a naučte se zlepšit svůj přístup k řešení problémů.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.