Chcete se pustit do kreslení a malování na úrovni? Pak nezapomeňte na tyto věci

31.5.2022 | autor: Redakce PŽ

Chcete se pustit do kreslení a malování na úrovni? Pak nezapomeňte na tyto věci

Kreslení a malování, celkově výtvarné umění, je věcí, pro kterou je opravdu velice jednoduché se nadchnout. Aby je dokázal člověk dělat na té nejvyšší úrovni, tak je pochopitelně potřeba velké dávky talentu a kreativity.

Hlavní je ale stále myslet na to, aby dokázalo umění dělat radost především vám. Pokud je tedy umění tím, co opravdu chcete denně ve svém životě potkávat a co vás bude bavit, tak se nebojte do této úžasné záliby investovat. Dnes vám představíme základní věci, které budete zajisté do svých prvních uměleckých krůčků potřebovat.

Dostatek papíru je naprostý základ

Ze začátku určitě volte levnější materiály jako je klasický papír, nebo skicák. Můžete se totiž spolehnout na to, že budete v prvních dnech, týdnech a měsících hledat ten pravý cit a proporci pro vaše budoucí díla. Proto budete mnohdy náčrty a zkoušky muchlat a vyhazovat i po desítkách za hodinu. Kvalitní papír na kreslení získáte všude, kde koupíte výtvarné potřeby. Používat výtvarný papír namísto kancelářského je navíc výhodné i proto, že tak získáte mnohem lepší cit do budoucích kreseb.

Nikdy nezačínejte s těžkými barvami

Barvy jsou ve světě malování opravdu velké téma. Jsou jich doslova desítky druhů a každý druh máte ještě další svoje varianty. Vesměs ale můžete počítat především s jednou věcí nikdy rozhodně nezačínejte s obecně uznávanými těžkými barvami. Tím se myslí především takové, jako jsou olejové barvy, které jsou určeny pro pokročilejší umělce.

Práce s barvami, které nejsou čistě na vodní bázi totiž může být občas poměrně dost obtížný oříšek. Zvláště v případě, kdy potřebujete hledat správné odstíny, nebo na vašem díle kombinovat překryvy jednotlivých druhů barev. Do začátku tak raději volte takové barvy, které jste mohli potkávat už i mnohem dřív. Příkladem vhodných barev pro začátečníka mohou být temperové barvy. Spousta lidí je nedokáže docenit, protože se s nimi učí už i malé děti. Kouzlo temperových barev ale můžete poznávat doslova dlouhé roky. A časem rozhodně zjistíte, že se v práci s nimi budete postupně zlepšovat a zlepšovat.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.