Co je to webinář a jak ho můžete uspořádat i vy?

28.5.2020 | autor: Redakce PŽ

Co je to webinář a jak ho můžete uspořádat i vy?

Webinář je oblíbenou formou vzdělávání. Nese v sobě ale znaky moderní výuky. Co k pořádání webináře budete potřebovat a kolik za to zaplatíte?

Máte lidem co předat? Dnes je ta nejlepší příležitost, jak na tom skvěle vydělat a navrch k získat pocit z dobře odvedené práce. Webináře totiž pomalu vytlačují tradiční způsob vzdělávání. Jsou efektivnější, a to jak z časového, tak i z finančního hlediska. Pojďme si o webinářích povědět něco nového.

Co je to webinář?

Webinář je stručně řečeno školení, konzultace či jiná forma vzdělávání, předávání informací či komunikace. Oproti klasickému prezenčnímu vzdělávání se však liší v tom, že všechno probíhá ve virtuálním světě. Tomu ostatně napovídá i samotný název. Slovo webinář totiž vzniklo spojením dvou dalších slov - web a seminář. Mnohdy se tak můžete setkat s dalším názvem - webseminář.

Webinář je plnohodnotnou náhradou za klasickou prezenční formu vzdělávání. Díky moderním technologiím je totiž možné nahrávat nejen zvuk, ale také video. Na obrazovce tedy vidíte nejen probíranou látku, ale také tvář lektora. Zpravidla s ním můžete živě komunikovat, pokládat mu dotazy a být aktivní.

Co je k pořádání webináře potřeba?

Za absolutní minimum je považováno kvalitní internetové připojení, slušný mikrofon a webkamera. Tu sice mít nemusíte, ale její použití důrazně doporučujeme. Celému semináři to totiž dodá osobní nádech a mnohem větší důvěryhodnost. Jak jsme ale řekli, jedná se o absolutní minimum. Chcete-li něco velkolepého a špičkového, budete k tomu potřebovat adekvátní techniku.

Webinář je určený zejména k předávání informací. V prvé řadě byste tedy měli myslet na ozvučení. Špičková ozvučovací technika je poměrně drahá. Pokud byste navíc chtěli vaši místnost akusticky vylepšit, pak budete muset z peněženky vytáhnout i několik set tisíc korun. Dnes už ale existují služby, které vám techniku zapůjčí za zlomek ceny.

Pronájem konferenční techniky také není výjimkou. Pro webinář sice nebudete potřebovat tak kvalitní konferenční vybavení, ale část z něho ano. Určitě se vám bude hodit kvalitní kamera, dobré mikrofony i dobré spojení. To všechno mohou půjčovny po domluvě zajistit.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.