Co všechno musí podnikatelé ze zákona splnit z BOZP?

1.4.2019 | autor: Redakce PŽ

Co všechno musí podnikatelé ze zákona splnit z BOZP?

Už jste slyšeli o bezpečnosti práce neboli o BOZP? Velmi často se s tímto termínem setkáte ve spojitosti s PO, tedy s požární ochranou. Bezpečnost práce je v současné době velmi probírané téma, jelikož se zjistilo, že až čtyřicet procent podnikatelů neví, co to vlastně BOZP a případně PO je. Za tuto nevědomost jim však v případě neohlášené (ale také ohlášené) kontroly ze státní správy hrozí obrovské pokuty sahající až do několika set tisíc či milionů korun. Nabízí se tedy otázka, co konkrétně musí mít podnikatelé splněn ze zákona z BOZP?

Pokud jste podnikatelem a aktuálně se zajímáte o BOZP, možná vás zajímá, co všechno z BOZP musíte mít ze zákona splněné. Přinášíme jen krátký seznam toho, na co nesmíte zapomenout.

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci

Nejdříve je nutné do třiceti kalendářních dnů od zahájení činnosti předložit orgánu ochrany veřejného zdraví kategorizaci prací, následuje zajištění prevence bezpečnosti práce odborně způsobilou osobou a samozřejmě nesmíte zapomenout ani na provedení identifikace a hodnocení rizik písemnou formou, případně je nutné o nich informovat všechny zaměstnance a samozřejmě je třeba stanovit opatření k jejich minimalizaci.

V rámci bezpečnosti práce je třeba zajistit zaměstnancům závodní preventivní péči a je třeba zpracovat traumatologický plán společně se školeními zaměstnanců o první pomoci prostřednictvím lékaře. Taktéž spadá do povinností i zajištění vstupní lékařské prohlídky zaměstnanců nebo vypracování osnovy školení pro vedoucí zaměstnance. A tím to zdaleka nekončí.

Najměte si na to firmu

Daleko snazší pro vás je využít služeb firmy zaměřující se na poskytování poradenství v oblasti BOZP a PO. Takových firem je na trhu sice více, ale máme pro vás naštěstí tip. Tím tipem je firma Extéria, která je dnes předním poskytovatelem zmiňovaného poradenství a pyšnící se tisícovkami spokojených klientů.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.