Co všechno musíte zaplatit při registraci EAN kódu?

26.8.2021 | autor: Redakce PŽ

Co všechno musíte zaplatit při registraci EAN kódu?

EAN kódy jsou naprosto nezbytné, a to především v kamenných obchodech. Co všechno tedy budete muset zaplatit, než si takový kód budete muset zaregistrovat?

EAN 13 je naprosto nezbytnou součástí každého obchodu. Bez něho by totiž nemohli prodavačky a prodavači správně markovat zboží a prodávat ho svým zákazníkům. Jestliže si tedy chcete rozjet svůj vlastní obchod, tak ho budete bezpodmínečně potřebovat.

Jak zaregistrovat EAN?

Kde ho ale získat? Čárové kódy EAN 13 si musíte nejprve zaregistrovat. Je k tomu potřeba prostředník, skrze kterého si následně budete moct zaregistrovat unikátní číslo pro váš produkt. Takový generátor EAN kódů je například společnost Barcodes, která vám za rozumnou cenu a s rychlostí blesku kódy vašich produktů zaregistrujete.

Jestliže si ale vyberete jinou společnost, je potřeba dbát na to, aby EAN 13 generator byl schopný zaregistrovat váš kód v oficiálním rejstříku. Některé společnosti by vám tak mohly nabídnout něco lákavého, ale pokud nebude váš kód opravdu unikátní pro celou Evropu, brzy narazíte na problémy. Připravte se také na to, že budete muset platit nejen jednorázový, ale také pravidelný poplatek. A to na základě vašich tržeb.

Potřebujete EAN na eshopu?

V dnešní době už ale není tak běžné zakládat nový kamenný obchod. Jestliže chcete rozjet svůj internetový obchod, pak vás spíše bude zajímat, jestli i vy budete potřebovat čárový kód. A máme pro vás dobrou zprávu. Žádnou takovou povinnost nemáte. Můžete se ale dostat do situace, kdy se vám bude EAN na vašich výrobcích hodit.

Dobrým příkladem mohou být srovnávače. Aby některé srovnávače vaše zboží zaregistrovaly, budou od vás EAN kód vyžadovat. Jestliže tedy budete chtít svoje zboží inzerovat i mimo běžné kanále, pak nad jeho nákupem uvažujte. Jak jsme ale psali výše, rozhodně nemáte povinnost EAN kód u vašich produktů mít. Jde pouze o vaše svobodné rozhodnutí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.