Dobrá znalost angličtiny je v Česku ceněná

20.12.2015 | autor: Redakce PŽ

Dobrá znalost angličtiny je v Česku ceněná

Pokud se domníváte, že znalost angličtiny je v dnešní době samozřejmostí, jste na omylu. Z průzkumů vyplývá, že v Evropské unii jsme na tom s angličtinou nejhůře – v roce 2012 se jí domluvilo jen 27 % obyvatel ČR. Čím to je? Jsme líní. Učení cizího jazyka nám většinou nejde s úsměvem, a tak to raději vzdáme. Problém ovšem není v nás, ale v metodě učení.

Ať už se učíte anglicky ve škole nebo na odpoledním kurzu, princip bude nejspíš stejný. Snaží se do vás nacpat gramatiku a po večerech se učíte nazpaměť slovíčka. Gramatika vás nudí, protože je to nezáživné omílání toho samého pořád dokola a slovíčka stejně brzy zapomenete, jelikož mechanická paměť s věkem slábne.

Jazyk jsou schopné naučit se děti, proč ne my?

Nenapadlo vás někdy, proč nejsme schopní se naučit cizí jazyk, když děti to do pár let po narození zvládnou? Všechno je to o principu. Dětem nikdo nevnucuje gramatiku a nenutí je pamatovat si slovíčka. Místo toho jen pár let poslouchají rozhovory všude kolem sebe. To je totiž nejsnadnější princip učení se nových jazyků a skutečně funguje.

Této metodě studia se říká Imitum, znát ji můžete také jako angličtinu bez biflování. Staví na tom, že se angličtinu učíte formou poslouchání frází a obkoukávání stavby vět. Studium je rozdělené do tematických okruhů. Posloucháte rozhovory o telefonování, cestování, restauraci apod. a zároveň u toho můžete sledovat český překlad, abyste si ještě nemuseli vyhledávat neznámé výrazy ve slovníku. Překlad je ovšem doslovný, české věty nejsou gramaticky správně, jsou přeložené tak, jak je to v angličtině. Díky tomu se naučíte rovnou anglicky myslet a dodržovat správný anglický slovosled.

Poslechová metoda Imitum je založená na filozofii několika významných světových osobností. Klade důraz na pedagogické poznatky Jana Amose Komenského, který zastával školu hrou, názory lingvisty Paula Pimsleura, podle kterého učí FBI a CIA, a neurologa George Lozanova, který vynalezl metody učení superlearning a sugestopedii.

Za zkoušku nic nedáte, ne? Uvádí se, že pomocí principu Imitum se naučíte anglicky již za rok! Už jen rok vás dělí od lepších pracovních nabídek, možností cestovat a pocitu, že se všude v klidu domluvíte.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.