DRFG Davida Rusňáka pomáhá dětem správně začít

5.5.2019 | autor: Redakce PŽ

DRFG Davida Rusňáka pomáhá dětem správně začít

Nadace investiční skupiny DRFG dlouhodobě podporuje společnost yourchance v řadě oblastí. Je to například finanční gramotnost mladých lidí. V rámci projektu Začni správně, který pomáhá mladým lidem z dětských domovů nebo pěstounské péče, aby se po odchodu dokázali postavit na vlastní nohy, se ale tentokrát děti zúčastnili kurzu správného společenského chování.

Cílem kurzu, bylo mladé účastníky naučit na co se používá jaká vidlička, kdo vchází první do restaurace nebo jak se správně obléct podle typu akce. Koncem března 2019 tyto dovednosti asi sedmdesátku mladých lidí učil v Grand Hotelu Bohemia herec Jan Čenský a asistovala mu módní stylistka Lenka Bernardes.

Nejen fondy a dluhopisy, ale také správná etiketa

Mladí lidé z dětských domovů rozhodně přípravu na akci nepodcenili a vzali ji opravdu velmi vážně, proto všichni přišli velmi elegantně oblečeni. Alexandra Korbelová prozradila, že se na akci chystala několik dní dopředu, vyzkoušela si šestery šaty, a nakonec jsem si běžela ještě koupit boty, aby se jí hodily k celému modelu. Kurz byl pro ni jedním z nejkrásnějších zážitků v životě. Díky nádhernému sálu a úžasnému programu si bez diskuzí připadala jako v pohádce, jako by princeznu učili, jak se správně chovat, svěřila se mladá slečna z Tachova po skončení večera.

Nadšení účastníků kurzu ocenili také samotní lektoři. Jan Čenský řekl, že s kolegyní Lenkou Bernardes jsou vždy velice spojeni, když vidí mladé lidi, kteří mají o etiketu skutečný zájem. Podle Čenského byl na ně velmi příjemný pohled. Vrcholem dne byl čtyřchodový oběd, při kterém si všichni mohli v praxi vyzkoušet nově nabyté dovednosti. Brněnská skupina DRFG není pouze o investicích, fondech nebo dluhopisech. Snaží se také zlepšovat život ve svém okolí, bere jako svou povinnost pomáhat všude tam, kde je to třeba. Tím se zásadně liší od společností, které fungují na principu letadla a jediné, co je skutečně zajímá je zisk.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.