Druhy minerálů, ze kterých se nejčastěji vyrábí náramky

29.4.2021 | autor: Redakce PŽ

Druhy minerálů, ze kterých se nejčastěji vyrábí náramky

Náramky z minerálních kamenů nejsou jenom skvělým a velmi stylovým módním doplňkem, ale mluvíme také o jakémsi symbolu, kterému věříme, respektive věříme síle minerálních kamenů, z nichž je tvořen. Pojďme se seznámit s druhy minerálů, z nichž se stylové módní doplňky s hlubším významem vyrábí.

Žlutý citrín jako nositel štěstí a spokojenosti

Ať už byste pátrali v jakékoli odborné publikaci, zjistili byste, že minerální kameny mají skrytý význam či se v každém z nich ukrývá jistá síla. Vezměme si takový citrín - krásný, žlutě zbarvený minerální kámen je nositelem štěstí a spokojenosti. Určený je především Pannám, Lvu a Blížencům, ovšem mezi majiteli by se měli zařadit i jedinci, kteří mají problém se spaním. Říká se, že přispívá ke klidnému spaní a mírní noční strachy.

Avanturín na uklidnění

Dámské náramky z minerálů jsou módním doplňkem, který mohou nosit s klidným svědomím i pánové. Některé jsou totiž zbarvené do typicky mužských odstínů, tudíž se jim nemusí zástupci hrubšího pohlaví stranit. Například náramky z avanturínu jsou pro ně jako dělané. Zelený vzhled minerálních kamenů je líbivý na pohled a význam také potěší.

Avanturín je kamenem uklidnění. Pomáhá uklidnit a tišit bolesti srdce a pomáhá člověku vrátit věci pod kontrolu. Také přispívá ke zvládnutí negativních myšlenek, kterým člověk má tendenci občas podlehnout.

Ametyst je velice mocný kámen

Náramky se často vyrábí také z ametystu – velice mocného kamene, který se pyšní opravdu obrovskou ochrannou silou. I proto se velmi často používá při meditacích. Blahodárně působí na naši mysl, kterou nejen posiluje, ale také uklidňuje a povzbuzuje. Je určen především Rybám, Střelcům a také Beranovi a Štírům.

Achát proti stresu

Pokud dlouhodobě bojujete se stresem, upřednostnit byste měli achát - minerál, který zmírňuje stresové stavy a pomáhá člověku dosáhnout jisté rozumové i tělesné rovnováhy.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.