3 důvody, proč při učení na Cermat testy zvolit přijímačky nanečisto

5.1.2023 | autor: Redakce PŽ

3 důvody, proč při učení na Cermat testy zvolit přijímačky nanečisto

Přemýšlíte nad tím, jak zajistit kvalitní přípravu pro své děti, aby úspěšně složily přijímací zkoušky na střední školu či víceleté gymnázium? Pak máme pro vás tip na přijímačky nanečisto. A proč je dobré zahrnout do přípravy přijímačky na nečisto, není to jen ztráta času? Rozhodně ne! Pojďme se spolu podívat na 3 důvody, proč na přijímačky na nečisto jít.

1. Šance na lepší výsledek

Ti žáci, kteří se zapojí do kurzů, a příprava na přijímačky pro ně nekončí cvičným testem v hodině matematiky, tak mívají často i o 100 % lepší výsledky než ti žáci, kteří na přípravu nesáhli. Přijímačky nanečisto mu opravdu hodně pomohou, jelikož v rámci přípravy žáci proberou veškerou potřebnou látku pro jejich zvládnutí a seznámí s nejlepším řešením jednotlivých úloh. Přijímačky nanečisto tak bezpochyby žáka posunou o velký kus dopředu.

2. Snížení stresu

Přijímačky z matematiky a českého jazyka jsou pro mladého člověka obrovský stresor, pravděpodobně jeden z největších, s jakým se ve svém životě poprvé setká. A způsobují mu o to větší stres, že neví, co ho čeká. Přijímačky nanečisto mu pomohou si udělat obrázek o tom, jak přijímačky vypadají, co čekat a jak budou probíhat. Navíc si ověří své schopnosti a zjistí, na co se musí v další přípravě zaměřit.

3. Porovnání s ostatními žáky

Důležitou součástí přípravy je i zjištění, jak na tom žák je v porovnání s ostatními. To ho může buď uklidnit, nebo motivovat k další práci na zlepšení svých výsledků. Přijímačky nanečisto nabízí možnost kvalitního porovnání s ostatními žáky. Netřeba dodávat, že motivace hraje v přípravě velkou roli, bez ní se žák nenaučí skoro nic, i kdyby se připravoval denně. Porovnání výsledků s ostatními mu může pomoci motivaci najít.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.