Jak investovat a zbytečně neriskovat?

29.3.2018 | autor: Redakce PŽ

Naspořené peníze se vám nemusejí jen válet na bankovním účtu. Ztrácejí zde svoji hodnotu, a to například kvůli inflaci. Ani kladné úroky nepomohou. Z naspořených financí je dobré udělat kapitál, který investujete. Jednou z možností je investice do stříbra a zlata.

Zlato a stříbro neovlivňuje inflace

Pokud si zakoupíte investiční zlato či stříbro, máte jistotu, že vaše finance budou ochráněny před případnou skokovou inflací. Jde o prostředek směny, jimž se ve světě platí už po staletí, přičemž si tyto drahé kovy neustále uchovávají svoji hodnotu, ba naopak jejich cena z dlouhodobého hlediska spíše roste, což způsobují jejich omezené zásoby.

Investiční zlaté slitky, mince a jejich stříbrné varianty jsou jistotou, do níž se dá investovat. Oproti akciím a dalším druhům investic se v žádném případě nemusíte obávat toho, že o svoje peníze zcela přijdete. Výkyvy jsou minimální. Ano, nejde o druh investice, který by byl nějak zvlášť výnosný, to ale není prvotní účel nákupu zlata a stříbra.

Nemusíte platit DPH

Výhodné je, že investiční zlato při nákupu nepodléhá nutnosti platit DPH. Zejména při pořízení většího množství zlata i tento fakt může být zásadní. Investiční drahé kovy si ale lze pořídit i v relativně malém množství ve formě cihliček a mincí, nejlevnější z nich stojí řádově jednotky tisíc korun. Dovolit si je tak může prakticky každý člověk.

Důležité je investiční stříbrné slitky a zlato kupovat u osvědčených prodejců. V České republice je jedním z nich eshop AuPortal.cz, který nabízí produkty, které jsou ražené Českou národní bankou i mnoha dalšími světovými institucemi, jež mají oprávnění k jejich výrobě.

Před investicí do zlata a stříbra si ohlídejte aktuální kurzy. Na zmíněném webu je najdete denně aktualizované, díky čemuž budete mít přehled o tom, za jakou cenu se dají nakoupit, případně i prodat. Obojí je možné online, aniž byste museli navštívit kamennou pobočku společnosti.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.