Jak sehnat peníze na bydlení? Vyzkoušejte hyposplátku

29.12.2019 | autor: Redakce PŽ

Jak sehnat peníze na bydlení? Vyzkoušejte hyposplátku

Potřebujete financovat pořízení nového bytu, domu či pozemku? Plánujete rozsáhlou rekonstrukci a předpokládaný rozpočet je větší než vaše úspory? V takových případech se vám může hodit hyposplátka. Jde o půjčku určenou pro financování bydlení s jistými specifickými vlastnostmi. Jak to funguje a kde o hyposplátku požádat? Více informací najdete přímo v článku.

Na co všechno je možné hyposplátku využít?

K čemu je dobrá hyposplátka a proč by vás měla zajímat? Jde o úvěr určený pro financování bydlení. Peníze je možné využít na koupi bytu, domu nebo pozemku určeného k výstavbě. Dále je možné řešit tímto způsobem financování rozsáhlejší rekonstrukce a oprav na vaší stávající nemovitosti. Finanční prostředky z hyposplátky můžete využít také pro zaplacení právních služeb spojených s kupováním nemovitosti, případně mohou posloužit pro úhradu dědické daně či daně z nabytí nemovitosti, která je aktuálně starostí kupujícího.

Nízký úrok

Hyposplátka je v podstatě úvěr ze stavebního spoření. Stačí vám mít naspořeno pouhých 20 % cílové částky a můžete požádat o půjčku. Výhoda v porovnání se získáváním financí například nebankovními či neúčelovými půjčkami spočívá hlavně v nízkém úroku. Ten se pohybuje klidně i pod hranicí dvou procent. Při půjčování větší částky v řádech statisíců až miliónů korun je výraznou úlevou každé procento směrem dolů.

Dlouhá splatnost a žádné poplatky

Mezi další výhody hyposplátky patří dlouhá splatnost a žádné poplatky za sjednání úvěru. Sami si určíte, na jak dlouhou dobu si půjčku vezmete, protože maximální doba splatnosti může být až dlouhých 30 let. K tomu je dobré optimálně zvolit fixaci úrokové sazby, kdy běžnou volbou bývá tři až pět let, kdy po tuto dobu máte jistotu, že úrok je stále stejný.

Pokud už navíc máte účet stavebního spoření, je celý proces schvalování úvěru výrazně zjednodušen a urychlen, takže peníze můžete mít k dispozici do pár dnů od podání žádosti. Využití tohoto úvěru je chytrým řešením, jak nepřeplatit příliš za půjčku pro pořízení či rekonstrukci bydlení. Může jít o výborný doplněk ke klasické hypotéce, případně k již naspořeným penězům. Výši měsíční splátky a další důležitá čísla týkající se hyposplátky zjistíte z praktické online kalkulačky dostupné přímo na stránkách.

S žádostí o hyposplátku zajděte na pobočku

Pokud vás splátka hypotéky zaujala a mohlo by se jednat o ideální řešení pro financování pořízení nebo rekonstrukce bydlení, stačí se vypravit na pobočku Raiffeisein stavební spořitelny. Zde si půjčku jednoduše sjednáte a peníze použijete na uhrazení výdajů. K dispozici jsou i další finanční produkty týkající se bydlení, případně si můžete otevřít další účet stavebního spoření pro možnost čerpání státní podpory.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.