Jak spolehlivě chránit firemní dokumenty? A jak se jich naopak zbavit?

17.12.2014 | autor: Redakce PŽ

Ochrana dokumentů s kvalitním laminátorem

Ochrana dat v podstatě začíná již nákupem kvalitního kancelářského papíru. Jenže v současné době toho lze udělat daleko více. Ano, mámě na mysli především laminátory. Ty umožňují zatavení důležitých materiálů do průhledné fólie, čímž jsou chráněny proti poškození a vypadají navíc daleko lépe.

Jednotlivé laminátory se od sebe samozřejmě v lecčem liší. Před jejich nákupem se tedy zamyslete nad tím, jakou maximální velikost formátu budete chtít zatavit, kolik toho budete laminovat a jakou požadujete kvalitu. Od toho se poté pochopitelně odvíjí i pořizovací cena.

Náš tip: sháníte tu nejvyšší kvalitu? Potom Vám doporučujeme laminátor Filux LP 330TD A3.

Skartovací stroje: zbavte se spolehlivě citlivých dokumentů

Přesným opakem výše popsaného procesu je skartace. Zvláště citlivé dokumenty by se totiž v žádném případě neměly dostat do rukou nepovolaných osob. Stejně jako u laminátorů si aktuálně můžete pořídit skartovačky ve více variantách. V čem se liší?

Zejména se soustřeďte na bezpečnost skartování. Opravdu tajné dokumenty by totiž měly být rozřezány na malé kousíčky, což každý skartovací stroj neumí. Pokud navíc chcete skartovat i kancelářské sponky, cédéčka či dévédéčka apod., ujistěte se, zda to vybraný model skutečně dokáže.

Náš tip: prohlédněte si skartovací stroje v e-shopu Sevt.cz, v jehož nabídce naleznete i další kancelářské potřeby.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.