Jak spolehlivě zjistit přeplatek u nebankovní půjčky

19.4.2019 | autor: Redakce PŽ

Ať už si berete jakoukoli půjčku, první věc, která vás bude zajímat, je výše přeplatku. Každý z nás sice peníze potřebuje většinou velmi rychle, nicméně určitě ne za každou cenu. Doba, kdy byly tyto náklady navíc skryté a mnohdy poměrně složitě zjistitelné, je už naštěstí dávno pryč, a tak není od věci říct, jakým způsobem se k přeplatku vyjádřenému konkrétními čísly dostanete.

Neměli byst být nuceni počítat

Jestliže hledáte půjčku a nějakou naleznete, jako první si vyhledejte právě přeplatek. Ten může být přímo vyjádřen číselně, a to formou konkrétní částky brané jako manipulační poplatek. Mnohdy se ale také jedná o procentuálně vyjádřený přeplatek. Prostě si zjistíte celkovou úrokovou sazbu a také RPSN. Roční procentuální sazbu nákladů musí dnes zveřejňovat každý subjekt, který nabízí finanční prostředky. Tato čísla vám při troše počítání mnohé prozradí. Stejně tak by neměl být problém se emailem na informace zeptat. Třeba u XXL Credit tak můžete klidně učinit. 

Sami si vše prověřte jednoduchou matematikou

Kupecké počty zvládne snad úplně každý. K zjištění přeplatku potřebujete hned několik čísel. Tím prvním je celková výše půjčky, druhým doba splatnosti a třetím konkrétní měsíční splátka. Při součtu splátek a následném odečtení půjčené sumy od výsledku dostanete přesnou cifru, s níž bohužel musíte počítat. Nikdo vám dnes jak v bankovním, tak i nebankovním sektoru prostě nepůjčí zadarmo. Poměrně výhodnou půjčkou je třeba Creditka.

Kalkulačky půjček a srovnávače

Mnozí poskytovatelé úvěrů nabízejí přímo takový komfort, že mají na svém webu přesnou kalkulačku, která vám přeplatek vypočítá. Vy se tak nemusíte po ničem pídit a od začátku budete vědět, na čem jste. Například microcredit.cz můžete mít peníze doslova expresně na vašem účtu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.