Jak správně pečovat o regály

27.8.2020 | autor: Redakce PŽ

Jak správně pečovat o regály

Na kovové regály narážíme prakticky na každém kroku. Ať už jdeme nakupovat potraviny nebo oblečení, kovové regály jsou součástí kamenných prodejen. Důvod je prostý - je to levný způsob, jak přehledně skladovat potraviny nebo nabízet produkty. Navíc se jedná i o velmi kvalitní způsob. Kovové regály patří k vůbec těm nejstabilnějším regálům na trhu, což se například o plastových říct opravdu nemůže. Pokud je i vaše prodejna plná kovových regálů, nabízí se otázka, jak o ně správně pečovat. Chcete přece, aby vám vydržely navěky.

Péče o regály je velice snadná

Aby vám kovové regály vydržely dlouhá léta, což je ostatně v jejich moci, je důležité dodržovat několik pravidel. A sice zaprvé musíte dodržovat maximální nosnost. Je sice pravdou, že regály jsou opravdu stabilní, ale na druhou stranu každý regál má svou maximální hmotnost, kterou dodržujte.

Zadruhé nepoužívejte žádné speciální prostředky na čištění regálu nebo na prach. To opravdu není potřeba. Kovové regály jsou velice snadno udržitelné, k utření nečistot nebo nalepeného prachu stačí jenom obyčejný navlhčený hadřík. Speciální přípravky na ošetření by spíše mohly regálu uškodit.

Regály, pokud tedy výrobce neřekne jinak, raději nevystavujte přílišnému vlhku. I proto se nehodí například do koupelen. Pokud se přece jenom regály nachází například ve sklepě nebo na balkoně, je dobré je častěji utírat, aby se na nich vlhkost příliš dlouho nedržela. Tím předejdete poškození povrchové vrstvy.

Dál se orientujte podle typu regálu

Když budete dodržovat zmíněná pravidla, pak se vám s velkou pravděpodobností poštěstí to, že s vámi kovový regál zůstane pěkně dlouhou dobu. Pokud se však chcete v tomto ještě více ujistit, doporučujeme se o ně dál starat podle toho, co vyžaduje konkrétní typ regálu. Například prodejní regály je dobré nepřetěžovat a pravidelně otírat prach, skladové regály si však vyžadují pozornost ještě větší. Jsou na údržbu totiž ještě náročnější.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.