Jak získat motivaci ke cvičení

18.11.2020 | autor: Redakce PŽ

Motivace je u cvičení snad to nejdůležitější. U ní to totiž všechno začíná a zároveň také končí. Najděte si něco, co vás vždy donutí vstát a jít cvičit i přesto, že se vám nechce. Naučte se dělat věci, které nemáte rádi tak, abyste si je zamilovali. Jen tak vás vše půjde snáz.

 

Mít svůj cíl

Na začátku svého snažení si stanovte cíl, čeho vlastně chcete cvičením dosáhnout. Je důležité stanovit si reálný cíl. Pokud chcete například zhubnout 30 kg, určitě zdravě nezhubnete za měsíc. Svůj cíl si rozdělte na menší cíle a postupně se dostanete až k tomu největšímu. Začněte například tím, že budete chtít zhubnout nejprve za měsíc maximálně 5 kg, posléze dalších 5 kg a takto se dostanete až k vysněné štíhlé postavě.

 

Naplánujte si

Mějte plán, který si dáte na papír, napíšete do diáře nebo si vytvoříte rozvrh. Naplánujte si jídlo, naplánujte si cvičení a zajímejte se i o cvičení pomůcky, které vám vaše snažení ulehčí. Pořiďte si kvalitní dámské a pánské oblečení, investujte do legín, sportovních tepláků, ale také do sportovních mikin, tílek a funkčních triček. I u cvičení můžete vypadat dobře.

Pravidelnost cvičení

Vytvořte si ze cvičení zvyk. Nejdříve začněte cvičit například každý den, alespoň pár minut. Pokud chcete cvičit obden, tak se snažte cvičit alespoň 30 minut. Pro cvičení třikrát do týdne bývá určen čas alespoň jedné hodiny. Dodržujte pravidelnost cvičení a díky tomu budete mít motivaci vytrvat.

Motivační diář

Pořiďte si motivační diář, kam si budete moct zapisovat své úspěchy. Můžete si tam však napsat i to, co se vám nepovedlo a co chcete v dalších dnech zlepšit. Díky diáři budete mít zpětnou vazbu a uvidíte svůj pokrok. Když se podíváte na první listy v diáři, tak zjistíte, že vaše cesta může být sice dlouhá a zdát se vám pomalá, ale je důležité, že na té cestě jdete stále kupředu.

Odměna za úspěch

Nezapomeňte se odměňovat za úspěch. Je jen na vás, zda si dovolíte alespoň o víkendu cheat day, kdy nebudete cvičit, ale zajdete si třeba na masáž nebo do wellness. Skvělou odměnou je také dopřát si své oblíbené jídlo nebo třeba čokoládu bez výčitek. Odměnit se můžete i novou sportovní taškou, kvalitní sportovní obuví na cvičení venku nebo také sportovní podprsenkou, se kterou bude cvičení mnohem příjemnější.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.