Jaké druhy e-cigaret můžeme u nás koupit?

4.2.2020 | autor: Redakce PŽ

Jaké druhy e-cigaret můžeme u nás koupit?

Když se řekne elektronická cigareta, nemusí to pro všechny znamenat úplně to samé. Někdo si představí dlouhou silnou tyčinku, jiný krabičku s náustkem. Oba budou mít pravdu, e-cigaret je totiž na trhu více typů.

První elektronické cigarety se sice objevily už v roce 1963 v USA, ale jejich opravdový rozmach přišel až v roce 2004 v Číně. Od té doby se vyvinulo několik typů elektronických cigaret, které známe dnes. E-cigarety můžeme rozdělit do skupin podle konstrukce, typu použití či výdrže baterie.

Základní rozdělení

Klasické e-cigarety se svým tvarem podobají klasickým tabákovým cigaretám. Konstrukčně se dělí na nerozdělitelné tzv. all-in-one a rozdělitelné, přičemž oba typy většinou mají nabíjecí baterii. V obou případech se jedná o zařízení, které se skládá ze základních částí: baterie, clearomizéru nebo atomizéru a e-liquidu (náplně).

All-in-one

Rozdíl je v tom, že all-in-one e cigarety mají žhavicí část spojenou s baterií. E-liquid se doplňuje přes plnící otvor, nehrozí tak protékání náplně k baterii. Rozdělitelné e-cigarety, jak už jejich název napovídá, jsou rozložitelné a lze vyměnit baterii i žhavící část.

Jednorázové e-cigarety

Velmi oblíbené jsou však i jednorázové elektronické cigarety, ty jsou klasickým cigaretám také velmi podobné. Dokonce se vyrábějí v nejrůznějších provedeních i velikostech (slim, klasická tloušťka). Rozhodující je velikost baterie a objem e-liquidu. Jejich nevýhodou je omezený počet potažení, obvykle cca 300. Jakmile dojde baterie nebo e-liquid, musíte si pořídit novou e-cigaretu.

Moderní elektronické cigarety

V dnešní době existují i e-cigarety, kde vyměníte pouze náplň, nehrozí tedy ušpinění či polití e-lquidem. Náplně měníte podle chuti a potřeby a celé zařízení se vám vejde do kapsy. V náplni je obvykle 1,6 až 2,5 ml e-liquidu.

Součástí je magnetická nabíječka, ke které připojíte USB kabel a nabijete v autě či přes počítač. Jejich výhodou je kromě kompaktní velikosti a moderního vzhledu i jednoduchá obsluha a údržba.

Gripy pro náročnější vapery

O něco složitějším typem e-cigaret jsou gripy. Tím nejzásadnějším rozdílem mezi e-cigaretou a gripem je vysoká kapacita baterie a ovládací jednotka gripu. Právě ovládací jednotka neboli mód umožní vaperovi nastavit teplotu žhavení, výkon nebo napětí.

Obecně se dá říci, že jsou větší a tvarem připomínají krabičku. Gripy jsou vhodnější pro pokročilejší vapery, kteří ocení možnost vlastního nastavení. Často je využívají uživatelé, kteří vyznávají styl kouření, při kterém natahují páru přímo do plic. Objem vdechované páry je o mnoho větší než u běžných e-cigaret a je proto potřeba, aby vaporizér měl dostatečně výkonnou baterii a nižší obsah nikotinu než u běžných e-cigaret.

Na trhu je v dnešní době opravdu dostatek zařízení pro kouření elektronických cigaret. Díky široké nabídce si můžete vybrat sílu nikotinu, přichuť i způsob, jak chcete e-cigaretu užívat. V každém případě však musíte mít na paměti, že i když je e-cigareta méně škodlivá než klasická cigareta, pořád jsou tu jistá zdravotní rizika.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.