Jaké otázky je třeba si zodpovědět, než si vezmete půjčku?

4.1.2020 | autor: Redakce PŽ

Ze všech stran na nás útočí reklamy s informací, že vypůjčit si peníze nikdy nebylo jednodušší. Člověk tak nabyde dojmu, že vzít si půjčku je naprosto normální, neboť to dělají všichni. Na co si dát pozor, abyste se nedostali do dluhové pasti?

Spočítejte si to

Velmi záleží na tom, zda si půjčku či úvěr berete od banky, nebo nebankovních společností. V prvním případě budete mít jistotu, že celý proces je transparentní, přesně víte, jaká bude měsíční splátka a kolik celkově bance splatíte. Co se týká úroků, u 50 000 Kč úvěru činí pár tisíc korun. U nebankovních společností je výše úroku zpravidla velice vysoká, neboť je tím vykompenzováno snadné dosažení půjčky téměř pro každého. Před uzavřením smlouvy o půjčce využijte služeb srovnávače NavigatorUveru.cz, jenž přehledně srovnává nabídky jednotlivých společností. Budete vědět u koho si půjčit, jaká bude výše měsíční splátky a úroku, délka splatnosti atd.

Půjčka obratem

Potřebujete-li peníze urgentně, je tu pro vás Smart půjčka. Jedná se o nebankovní bezúčelovou půjčku, o niž lze požádat přímo z domova. Pokud je vše v pořádku, potřebnou částku budete mít nejpozději do 48 hodin na účtu. Smart bezúročná půjčka je vhodným řešením pro všechny, jimž v bance byla jejich žádost zamítnuta. Je třeba ovšem počítat s vyšším úrokem a přísnými sankcemi při opoždění či dokonce neplacení splátek.

Jděte na to chytře

Řada nebankovních společností nabízí první půjčku zdarma, tak proč této možnosti nevyužít? Příkladem je bezúročná půjčka zaměstnanci. Jedinou podmínkou je splatit ji v daném termínu, který se pohybuje v řádech týdnů. Máte-li rozpůjčováno více peněz, bude se vám hodit webová aplikace správce financí. Díky ní budete mít dokonalý přehled o vašich kartách, úvěrech, konsolidovaných půjčkách a nákupech na splátky.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.