Každý poškozený při dopravní nehodě má svá práva

25.1.2018 | autor: Redakce PŽ

Při dopravní nehodě může bohužel velmi často dojít k újmě na zdraví poškozeného. Taková újma na zdraví poté může být posuzována jako trestný čin. A viník dopravní nehody následně bývá obviněn z ublížení na zdraví z nedbalosti nebo z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Trestní řízení by ovšem poškozený neměl podceňovat a měl by se aktivně zajímat o jeho průběh. Jak konkrétně?

Stav trestního řízení je třeba kontrolovat

Poškozený dopravní nehodou by měl vždy mít alespoň základní přehled o průběhu celého trestního řízení. Často rovněž v průběhu trestního řízení dochází k vyhotovení znaleckých posudků, a to z oblasti zdravotnictví a dopravy.

Je však třeba zmínit, že obzvláště znalecký posudek z oboru dopravy může někdy zapříčinit to, že vymezí určitou spoluodpovědnost poškozeného za dopravní nehodu. To může mít přitom za následek negativní dopad na získání plného odškodnění újmy na zdraví.

Lze tedy doporučit být aktivní a dotazovat se často vyšetřovatele na stav trestního řízení. Pokud dojde k vyhotovení zmíněného znaleckého posudku, rozhodně si jej pečlivě nastudujte a případně se obraťte na kvalifikovanou právní nebo odbornou pomoc.

Finanční kompenzace ze strany viníka

Velmi často se stává, že viníci dopravní nehody svoji chybu uznají již v průběhu vyšetřování sami od sebe a poškozenému nabídnou adekvátní finanční kompenzaci. Pokud se na finanční kompenzaci domluví, je důležité, aby bylo stanoveno, že tato kompenzace je poskytnuta nad rámec pojistného plnění z povinného ručení vozidla, které dopravní nehodu způsobilo.

Více informací o odškodnění dopravních nehod se dozvíte na www.odskodneninehody.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.