Kontejnerů na kovový odpad je v Česku žalostně málo

27.7.2021 | autor: Redakce PŽ

Kontejnerů na kovový odpad je v Česku žalostně málo

Recyklace kovového odpadu by mohla být výrazně efektivnější, pokud by se v Česku navýšil počet kontejnerů na kovový odpad. Dočkáme se toho někdy?

Česko patří mezi premianty. Tedy alespoň co se týče recyklace. Stále jsou tu ale oblasti, ve kterých bychom se mohli výrazně zlepšit. Patří mezi ně například třídění kovů. Stačí přitom pouze málo k tomu, aby tato čísla raketově vzrostla.

Alternativní řešení

Problém totiž tkví v tom, že je po celém Česku akutní nedostatek kontejnerů na kovový odpad. Celkem jich je pouhých 53 tisíc. To je nejen v porovnání s kontejnery na plast, sklo nebo papír opravdu málo. Smutným faktem bohužel je, že tyto kontejnery jinde než mimo město nepotkáte. Kdo tedy chce opravdu třídit, musí spolehnout na alternativní řešení.

V tuto chvíli může k tomuto účelu dobře posloužit především výkup šrotu. Kovošrot váš materiál k recyklaci rád přijme. A pokud přiveze dostatečné množství některých materiálů, pak za ně můžete dostat i zaplaceno. To je velice dobrá motivace k tomu, proč začít recyklovat kovy. Ještě lepší by ale bylo, kdyby se po celé České republice zvýšil počet kontejnerů na kovový odpad.

Nové kontejnery

Každý přece jen nemá tu možnost odvést svůj kovový odpad do kovošrotu. Navíc je velice pravděpodobné, že pokud by najdnou každý začal svůj odpad svážet do sběren, že by brzy přestaly nový odpad přijímat. Nejlepším řešením by proto tedy rozhodně bylo posílit síť kontejnerů na kovový odpad. Lidé už tak dost intenzivně recyklují. Přibalit si s sebou další taštičku s kovovým odpadem by tedy rozhodně nebyl žádný velký problém.

Otázkou ale je, jestli se něčeho takového v budoucnu vůbec dočkáme. V tuto chvíli nejen celé Česko, ale i kraje řeší mnohem důležitější věci. Pokud by ale výrazně přibylo kontejnerů na kovový odpad, bylo by to jen a jen dobře pro celý systém recyklace.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.