4 kroky při výběru správného svatebního fotografa

29.8.2019 | autor: Redakce PŽ

4 kroky při výběru správného svatebního fotografa

Chcete mít svatební fotoalbum, o kterém jste vždycky snili? Pak si musíte vybrat dobrého svatebního fotografa. Ten totiž i za ošklivého počasí a na té nejobyčejnější louce dokáže vykouzlit nemožné.

Svatební fotograf by měl zachytit každý detail vašeho velkého dne od hostů přes kytici až po krásnou nevěstu. Jak vybrat toho, co tohle všechno dokáže?

1. Neberte začátečníky

Oslní cenou, ale to je možná tak všechno. Zkušení fotografové vám mohou ukázat svou práci a na té nejlépe uvidíte, zda vám sedí jejich styl. Kromě toho už dobře vědí, co a jak funguje. Jsou schopní zajistit tisk fotografií, výrobu svatební fotoknihy apod.

2. Prohlédněte si jeho portfolio

Prohlédněte si portfolia všech fotografů, které zvažujete. Dívejte se zejména na svatby, ale i portréty. Tady není třeba nad ničím dlouho spekulovat. Buď vám styl sedne, nebo ne. Jestli vás fotky zaujmou a přáli byste si mít také takové, pak je jasno – máte vybráno!

3. Prozkoumejte web a sociální sítě

Pročtěte si také recenze spokojených či nespokojených zákazníků, z těch se dozvíte hodně o přístupu fotografa. Prostudujte si všechny jeho profily na sociálních sítích a webové stránky, ať si uděláte představu o tom, co všechno pro vás může udělat a jak dlouho to bude trvat. Bude s vámi celý váš svatební den? Kdy dostanete hotové fotografie? Někteří fotografové tvoří krásné snímky, jenže vás na ně nechají čekat měsíc. Nevadí vám to? Například Mgr. Martin Fiala, svatební fotograf Praha, dodává klientům první fotky ze svatby už do 5 dnů.

4. Domluvte si s ním, co bude fotit

Následně se s fotografem domluvte, jaké svatební fotografie si přejete. Určitě by měl být u obřadu. Ke zvážení je, zda si ho přejete na hostině. Většinou se také ve svatební den dělá nějaké focení novomanželů při západu slunce či na hezkém místě. Dejte s fotografem hlavy dohromady, třeba vám poradí nějakou vhodnou lokalitu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.