Letní prázdniny jsou ideální pro dohnání učiva z distanční výuky

2.7.2021 | autor: Redakce PŽ

Letní prázdniny jsou ideální pro dohnání učiva z distanční výuky

Ne všechny děti distanční výukou proplouvají zcela bez problémů. Někteří žáci mohou mít s pochopením učiva potíže. Pokud se to týká i vašich dětí, využijte letní prázdniny pro to, abyste učivo dohnali a vaše děti se mohly v září vrátit do školy připravené.

V září se na distanční výuku naváže

Distanční výuka trvala dlouho a ve škole nyní není prostor pro to se k probírané látce vracet. I z toho důvodu lze usuzovat, že většina vyučujících bude ve výuce normálně pokračovat a na získané znalosti tedy naváže. Pokud jsou vaše děti ztracené už teď, mohou mít po návratu do školy velké problémy.

 

TIP: Trápí vaše děti dysortografie? Zjistěte, jak lze problémy s pravopisem řešit. 

Jak přesně učivo dohnat?

Dohnání učiva se začněte věnovat co nejdříve. Ale na děti nespěchejte více, než je to nutné. I vaše děti jsou po celém roce unavení a chtějí si alespoň trochu odpočinout. Proto jim ze začátku prázdnin dopřejte čas, aby se mohly nadechnout a věnovat se věcem, které je baví.

 

Následně s doučováním začněte pozvolna, nenechávejte to však až na poslední srpnový týden. A to obzvláště v případě, že mají děti v učivu větší mezery. Zkuste se jim věnovat alespoň třikrát až čtyřikrát týdně dopoledne a odpoledne jim nechte pro zábavu. Díky tomu budou mít motivaci a učení jim nebude vadit tolik, jako kdybyste je zavřeli doma na celé prázdniny. 

Prázdniny jsou na to ideální

V rámci doučování se věnujte látce, která dětem dělá největší potíže. Letní prázdniny jsou na doučování ideální, jelikož se děti nemusí zaobírat dalšími předměty a zároveň se nepřipravují na žádné písemky a zkoušení. Díky tomu mají dostatek času se látce věnovat. 

Vsaďte na hravou formu

Stále myslete na to, že nikdo se nechce o prázdninách učit. Proto se snažte udělat s doučování zábavu. Vsaďte na zábavnou formu, pomáhejte si obrázky i reálnými příklady z běžného života. Díky tomu se budou děti vzdělávat a zároveň je to bude bavit. 

 

Více článků z oblasti vzdělávání najdete na www.basic.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.