3 modely, jak může probíhat založení s.r.o.

23.2.2021 | autor: Redakce PŽ

Máte vymyšlený podnikatelský plán, který chcete realizovat a vstoupit s novými produkty či službami na trh? Pak vězte, že je nutné vědět, jakým způsobem probíhá založení s.r.o, což je nejčastější forma podnikání v tuzemsku. Existuje přitom několik řešení.

1. Založení svépomocí

Pokud máte dostatek času a energie, můžete si založení firmy zařídit kompletně svépomocí. Počítejte však s tím, že to zabere opravdu hodně dlouhou dobu, byť se průměrný čas vyřízení oproti minulým rokům podstatně zkrátil. Je nutné si v první řadě zvolit název společnosti. Dalším nezbytným krokem je pak zajištění sídla, uvedení předmětu podnikání a registrace živnosti. Následuje kolotoč vyřizování všech nezbytných dokumentů a povolení, určení výše základního kapitálu, sepsání Společenské smlouvy a zápis do Obchodního rejstříku. Jak vidno, čeká vás spousta úkonů. Mnozí zájemci proto dnes dávají přednost efektivnějším řešením.

2. Založení firmy na klíč

V tuzemsku existují společnosti, jež vám zajistí založení s.r.o., potažmo založení živnosti na klíč. To znamená, že většinu kroků udělá vybraná společnost za vás, a to za mírný poplatek, který se pohybuje v řádech jednotek tisíců korun. Což není tak velká suma při pomyšlení, kolik drahocenného času a energie můžete ušetřit a věnovat se díky tomu jiné činnosti. Pouze vyčkáte, než za vás vybraná externí firma vše vyřídí a s.r.o. bude připravena.

3. Koupě ready made s.r.o.

Velmi oblíbenou možnost představuje nákup ready made s.r.o. Jde o firmy, které již existují, nemají ale za sebou žádnou historii. Jsou vlastně předem připravené k prodeji zájemcům o podnikání. Tato varianta je výhodná tehdy, chcete-li začít podnikat takřka ze dne den. K ready made společnostem se často vyplatí sjednat pronájem virtuálního sídla, díky čemuž nemusíte mít svoji novou firmu zapsanou v Obchodním rejstříku se sídlem například na své soukromé adrese, což by v budoucnu mohlo vést k potížím.

Založení firmy tedy nemusí být nutně složitou záležitostí, pokud využijete druhou či třetí zmíněnou možnost. Jde o moderní způsoby zakládání společností, ne náhodou jich využívá stále větší počet fyzických osob.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.