Multimediální tvorba je oborem 21. století

23.5.2015 | autor: Redakce PŽ

Když si děti v deváté třídě volí, na jakou střední školu jít, málokdo ví, co by vlastně jednoho dne chtěl dělat. Z toho důvodu je lepší vybrat školu, ze které jsou široké možnosti dalšího uplatnění. Napadá vás, že přesně takovou školou je gymnázium? Jasně že máte pravdu. A gymply už v dnešní době nejsou jen výsadou chytrých dětí, mnohé z nich vezmou každého, aby vůbec naplnily třídu. Jenže na gymplu nemáte vůbec žádnou specializaci. Daleko lepší je vydat se zlatou střední cestou.

Nejlepší je vybrat si školu, která vás nasměruje do určitého oboru, ale dá vám možnost výběru, kam se poté v tom oboru budete specializovat. A přesně takovým oborem je i multimediální tvorba. Po jeho vystudování na pražské Střední škole cestovního ruchu ARCUS se studenti uplatní jako pracovníci v oblasti multimediálních technologií, médií, jako programátoři, pracovníci v tiskových materiálech nebo třeba grafici. A nebo mohou dál studovat na vysoké škole, kde se budou blíže specializovat.

Co se děti naučí

Předměty oboru jsou koncipovány tak, aby studenti získali přehled v mnoha odvětvích. Učí se věci uměleckého charakteru (dějiny výtvarné kultury, výtvarná tvorba, písmo a figurální kresba), digitální design (AutoCAD, design, digitální fotografie a animace, prostorová tvorba), práci s multimédii (multimediální tvorba, multimediální technologie) a zároveň něco z ekonomické stránky (marketing, management multimediální tvorby v cestovním ruchu).

Všechny předměty jsou vyučovány v odpovídajících učebnách. Střední škola cestovního ruchu ARCUS se může chlubit špičkovým vybavením. Mají učebnu s Macy, ve třídách jsou dataprojektory, na chodbě obrazovka, která děti informuje o dění ve škole, k dispozici je fotoateliér.

Výuku vedou zkušení kantoři a externisti přímo z praxe a vysokých škol. Díky tomu, že je ve třídách maximálně dvacet dětí, mají čas se každému ze studentů věnovat individuálně. Vedou je k samostatné práci a upřednostňují tvůrčí přístup.

A děti jsou na škole také spokojené. Multimédia jsou oborem, při jehož studiu si užijí spoustu legrace – obzvlášť když jsou do výuky zapojeny moderní technologie. Studenti ve výuce používají iPady, které dostanou v prvním ročníku, učitelé využívají také Apple TV. Žáci si vedou vlastní cestovní kancelář ARCUS, ze které mají finanční prospěch. A navíc patří multimédia mezi umělecké obory, na které se nevztahuje povinnost maturovat z matematiky!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.