Nábytkové kování je nejvíce namáháno. Vybírejte ho proto pečlivě

30.6.2020 | autor: Redakce PŽ

Nábytkové kování je nejvíce namáháno. Vybírejte ho proto pečlivě

Když si pořizujeme nábytek, vybíráme ho podle jeho designu i rozměrů. Přemýšlíme, jestli se nám hodí či nehodí do interiéru, na základě toho se pak rozhodujeme, jestli ho koupíme nebo nikoli. Jen málokdo však vybírá nábytek podle nábytkového kování, které je nejvíce namáháno. I když si to mnohdy neuvědomujeme, nábytkové kování je součástí nejen komod a šuplíků, ale také je součástí šatních systémů nebo vestavěných skříní a dalšího. Od nábytkového kování se odvíjí životnost nábytku, proto bychom ho neměli podceňovat a zapomínat na něj.

Nábytkové kování spojuje všechen nábytek

Jak již bylo zmíněno, nábytkové kování je velice opomíjeno. Je to však chyba, protože se jedná o součást nábytku, která je nejvíce namáhána při používání nábytku. Možná si říkáte, že se nábytkové kování nenachází všude, ale to je omyl. Právě nábytkové kování je totiž to, co spojuje veškeré kusy nábytku. Najdete ho jak ve zmiňovaných šatních systémech nebo skříních, tak také v sedacích soupravách, v posteli nebo v kuchyni jako takové.

Jelikož je právě nábytkové kování při používání nábytku nejvíce namáháno a jelikož se právě od nábytkového kování odráží životnost nábytku, nabízí se otázka, podle čeho nábytkové kování vybírat. Největší důraz se musí klást na kvalitu nábytkového kování, pouze nábytek s kvalitním nábytkovým kováním vydrží dlouhá léta a nikoli jen pár týdnů.

Co všechno patří do nábytkového kování?

Možná si nyní nedovedete přímo představit, co je to nábytkové kování. Patří sem například zásuvkové kování, také nohy nebo kluzáky, patří sem také nábytkové úchytky, které jsou součástí nejen komod a šatních skříní, ale také skříněk v kuchyni. Taktéž sem spadají zásuvkové pojezdy, které je nutné jednou za čas vyměnit (konkrétně v době, kdy začnou zásuvky zadrhávat nebo padat z pojezdů). A spadají sem i veškeré ostatní součástky, které se s nábytkem pojí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.