Náleží vám odškodnění po dopravní nehodě?

17.12.2019 | autor: Redakce PŽ

Stali jste se účastníky dopravní nehody, kterou jste nezavinili? Pokud jste v ní utrpěli nějakou škodu, ať už na majetku či na zdraví, náleží vám finanční odškodnění, jež bude vyplaceno z pojistného viníka této nehody. Jen si o něj musíte požádat, samo vám do klína nespadne.

Bylo by krásné, kdyby vám peníze do klína padaly samy, nicméně jestliže si o ně nezažádáte, nedostanete je. Bohužel málokdo dokáže podat žádost o odškodnění – dopravní nehody se stávají často a za část z nich pojišťovna odškodné nikdy nevyplatí. Buďte chytřejší.

Co všechno vám pojišťovna proplatí?

V prvé řadě vám odškodnění nehoda Praha zajistí peníze za vytrpěnou bolest, dále náhradu věcné škody nebo proplatí náklady spojené s léčením (rehabilitace, léky, jízdné do zdravotnického zařízení). Jestliže došlo k újmě na zdraví trvalého charakteru nebo ztížení společenského uplatnění, budete odškodněni i za to. Samozřejmě výhradně v případě, kdy jste nehodu nezavinili vy.

Správná strategie je důležitá

O tom, v jaké výši peněžitou náhradu obdržíte, rozhoduje schopnost vyplnit správně všechny dokumenty a rozumně vyjednávat s pojišťovnou. Vhodná argumentace, správná strategie a komunikace jsou velmi důležité a pomohou vám získat odškodnění v maximální výši. Právě tohle je důvod, proč se většina lidí s žádostí obrátí raději na odborníky.

Odborná pomoc přijde vhod

Žádost o odškodnění samozřejmě můžete podat sami. Když se ovšem obrátíte na profesionály jako například na ty z 1zdravotni.cz, vaše šance na získání maximální možné částky se znásobí. Stačí dodat patřičné podklady a dále se nemusíte o nic starat. Průvodní konzultace a analýza případu je zdarma. Jestliže se odborníkům bude zdát, že na odškodnění nedosáhnete, řeknou vám to hned na začátku a vy nic nezaplatíte. Proto není důvod to nezkusit. Platíte až v případě, kdy uspějete a odškodné skutečně získáte. První zdravotní vyjedná odškodné i za pracovní úraz, poškození pacienta apod. Lidem úspěšně pomáhá již od roku 2013.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.