Náplň práce asistentky zahrnuje také multichannel komunikaci

25.2.2021 | autor: Redakce PŽ

Náplň práce asistentky zahrnuje také multichannel komunikaci

Mnohdy se zdá, že práce asistentky se podobá práci v klasickém call centru. Také je zapotřebí vyřizovat hovory a být komunikativní. Ostatně zmiňovaná komunikativnost je zapotřebí snad na každé volné pracovní pozici, která je na trhu k dostání. Pokud vás však zajímá práce asistentky (třeba práce asistentky ve firmě Extéria), měli byste mít na paměti, že se vás budou týkat trendy specifické pro call centra. Například multichannel komunikace – tu musíte zvládat.

Co je to multichannel komunikace?

I když se slovní spojení “multichannel komunikace” jeví jako něco naprosto složitého a těžkého, ve skutečnosti je to jenom komunikace napříč různými spektry. Je to zkrátka různorodá komunikace, kdy nebudete využívat jenom telefon k hovorům, ale také budete odpovídat na dotazy na webových chatech, odepisovat na e-maily nebo posílat textové zprávy, aby byla komunikace se zákazníkem ohodnocena nejvyšším možným číslem. Do multichannel komunikace taktéž spadají hlasové hovory.

Musíte být zkrátka všude

Moderní doba přinesla celou spoustu možností, jak rozšířit své služby. A toho se samozřejmě nejedna firma chytila. Náplň práce asistentky se tak velice rozšířila. Najednou musí být všude. Forem komunikace je totiž najednou víc, než bylo kdy dřív.

V praxi se tak post asistentky dá přirovnat k postu v moderním komunikativním centru. I jejím úkolem často bývá spojit veškeré komunikační kanály do jednoho prostředí, ve kterém se sama vyzná. Komunikovat se zákazníkem je nyní možné na více scénách a je na asistentce, jak se s tímto popere.

Je si třeba uvědomit, že dnes není dobré komunikaci se zákazníky podceňovat, protože právě komunikace se zákazníky zvyšuje firmě prestiž. Dnes víc, než kdy dřív platí, že zákazník je na prvním místě. Proto je důležité mít v provozu zákaznické linky a snažit se vyřešit zákazníkovy problémy, kvůli kterým se na vás obrací.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.